Betoniarka na wynajem

Betoniarka na wynajem w Rentools.pl

Beton to jeden z najważniejszych materiałów na każdej budowie - jest to spoiwo, które trwale łączy prawie wszystkie elementy. Nie zawsze istnieje możliwość produkcji betonu bezpośrednio na budowie, dlatego warto zaopatrzyć się wtedy w betonomieszarki, czyli sprzęt umożliwiający transport betonu. Wypożyczalnie sprzętu budowlanego często oferują tego typu maszyny, które bardzo usprawniają wykonywaniem prac związanych z betonem. Portal Rentools.pl pomoże Ci znaleźć i porównać najkorzystniejszą ofertę dla Ciebie, a także w atrakcyjnej cenie wynająć sprzęt budowlany umożliwiający transport betonu.


Transport mieszanki betonowej na budowę

Podczas procesu transportu betonu na budowę ważne jest, aby beton nie zmienił swoich właściwości i nie obniżył swojej jakości, ponieważ właśnie od właściwości betonu zależy prawidłowy pierwszy etap budów. Zazwyczaj mieszanki betonowe mają charakter gęstoplastycznych, plastycznych i półciekłych mieszanin, transportowaną są wtedy specjalnymi samochodami znanymi jako betonomieszarki.


Betonomieszarki posiadają specjalny zabudowany mieszalnik, którego cechą charakterystyczną jest fakt, że się obraca. W środku ma zamontowane spiralnie ukształtowane pióra, mieszające beton podczas jazdy. Suchy beton można przewozić wywrotkami, pamiętaj jednak, że konieczne jest przykrycie plandeką materiału podczas występowania wysokich temperatur lub opadów deszczu. Należy też zadbać o szczelność skrzyni wywrotki, aby uniknąć odsączania wody.


Ważne jest, aby cały proces transportu mieszanki betonowej przeprowadzony był w takich warunkach, które nie doprowadzą do zmiany składu betonu czy jego segregacji. Najważniejszy jest tutaj czas, aby nie doszło do obniżenia temperatury czy zmiany stanu betonu (czy nie zaczął się proces wiązania). Czas transportu zależy od konsystencji betonu, temperatury samej mieszanki i zewnętrznej oraz składników betonu. Przyjmuje się, że optymalny czas wynosi 1,5 godziny przy temperaturze 15 stopni Celsjusza i 30 minut podczas temperatury 30 stopni Celsjusza dla mieszanek plastycznych i półciekłych.


Transport betonu - logistyczne wyzwanie

Aby logistycznie opracować prawidłowy proces dowozu materiału na budowę, potrzebujesz wziąć wiele czynników pod uwagę, m.in. temperaturę zewnętrzną, której często nie jesteś w stanie przewidzieć wcześniej. Warto samodzielnie zaznajomić się z tematem, ale też skorzystać z pomocy profesjonalistów pracujących z takim sprzętem. Przedstawiciele wypożyczalni sprzętu budowlanego lub firm organizujących transport betonu na plac budowy, które znajdziesz na portalu Rentools.pl, mają potrzebne doświadczenie i służą pomocą.


Zakup pojazdu do transportu betonu jest kosztowny i niekoniecznie uzasadniony ekonomicznie. Dzięki wypożyczeniu odpowiedniej maszyny możesz w szybki i prosty sposób poradzić sobie z tym zagadnieniem, a serwis Rentools.pl pomoże Ci w wyborze najlepszej oferty. Możesz zająć się pracami budowlanymi, a w pozostałych czynnościach pomoże Ci nasza platforma z solidnymi i sprawdzonymi wypożyczalniami z całej Polski!

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem