Pojazdy asenizacyjne na wynajem

Pojazdy asenizacyjne na wynajem w Rentools.pl

Samochody ciężarowe mają kilka typów, które są wyspecjalizowane do przewozu konkretnego rodzaju ładunków czy w specyficznych warunkach. Do takiego rodzaju należą samochody asenizacyjne, które są przeznaczone do wywozu nieczystości, znajdujących się pod postacią ciekłą, czyli tzw. popularne szambiarki czy szambowozy. Dzięki nim możliwa jest bezpieczna utylizacja ścieków. Na portalu Rentools.pl znajdziesz najlepsze oferty na wynajem szambiarki z lokalnej wypożyczalni. Pojazdy asenizacyjne są szczególnie potrzebne w miejscach, gdzie nie ma założonej sieci kanalizacyjnej lub w obiektach, gdzie taka sieć nie została jeszcze podłączona. 


Czym są samochody asenizacyjne?

Samochód asenizacyjny zbudowany jest z podwozia samochodu ciężarowego, dodatkowo ma zamontowany zbiornik, kompresor z silnikiem oraz przewodu ssawno-spustowego. Najważniejszą częścią szambiarki jest zbiornik - beczka, która przewozi nieczystości. Musi ona charakteryzować się wysokim poziomem bezpieczeństwa, a ich budowa powinna zapewniać odpowiednią szczelność. Beczki zazwyczaj są wykonane z ocynkowanej stali i wyposażone w kilka przegród, które wzmacniają konstrukcję.


Nie każdy samochód ciężarowy może zostać przerobiony na samochód asenizacyjny. Wymagania techniczne dotyczące szambiarek zostały jasno sprecyzowane w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12 listopada 2002 r. Samochód asenizacyjny musi mieć zamontowany zawór elewacyjny, który stanowi zabezpieczenie przed przepływem nieczystości do układu ssącego, a także odstojnik, który chroni przed zalaniem pompy próżniowej. Obowiązkowy jest też zawór czterodrożny, zawór bezpieczeństwa, zawór zwrotny w układzie ssąco-tłoczącym oraz zawór dolnego ssania, a także specjalny wskaźnik, który monitoruje ilość pobranych nieczystości.


Podczas wyboru szambiarki warto zwrócić uwagę typ napełniania zbiornika: przez zalewanie lub za pomocą pompowania. Obecnie najpopularniejsze są samochody asenizacyjne wyposażone w pompy próżniowe, gdzie kompresor odpowiada za napełnianie i opróżnianie. Zazwyczaj spotka się szambowozy z beczkami stalowymi, można jednak wybrać pojazd z beczką z tworzywa sztucznego. Wybierając konkretny model przyjrzyj się także konstrukcji wozu (w zależności od wielkości beczki stosuje się różne rozwiązania), układowi jezdnemu czy rodzajowi kół.


Samochody asenizacyjne na wynajem

Na rynku funkcjonuje termin ruchomej sieci kanalizacyjnej, określający grupę pojazdów asenizacyjnych. Spełniają one właściwie zadania klasycznej kanalizacji, bez potrzeby budowania tradycyjnej sieci lub w przypadku jej dłuższej awarii. Samochody asenizacyjne są z reguły pojazdami wytrzymałymi i mało awaryjnymi, co pozwala na ich efektywne wykorzystanie. Wypożyczalnie sprzętu budowlanego mają w swojej ofercie pojazdy znanych i renomowanych producentów, co daje gwarancję niezawodności i żywotności poszczególnych podzespołów oraz części.


Portal Rentools.pl daje Ci możliwość prostego znalezienia interesującego Cię produktu, porównania go z innymi dostępnymi ofertami i ustalenie indywidualnych warunków wynajmu z konkretną wypożyczalnią. Masz możliwość skonsultowania niejasności czy zadania pytań doświadczonym pracownikom wypożyczalni, co pozwala na wybór szambiarki dopasowanej do Twoich potrzeb. Wypożyczenie jest więc prostym technicznie i korzystnym finansowo wyborem, który warto wziąć pod uwagę.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem