Laweta na wynajem

Laweta na wynajem w Rentools.pl

Nie każdy produkt można i trzeba przewozić ciężarówką, czasami jest to po prostu niepraktyczne i niewygodne. Logistyka podczas inwestycji budowlanych to ważny proces, ponieważ pozwala zaoszczędzić niemało czasu i pieniędzy. Warto poznać możliwości, jakie oferują lawety, które znajdziesz wśród ofert wypożyczalni na portalu Rentools.pl. Wynajem lawety jest warty rozważenia, gdy musisz przewozić inne pojazdy, maszyny budowlane czy większe materiały. Przed wyborem odpowiedniej lawety, warto zastanowić się, co chcesz nią przewozić, aby wybrać sprzęt optymalny do Twoich potrzeb i oczekiwań.  


Laweta - wynajem spełni Twoje oczekiwania

Laweta występuje na rynku w kilku wariantach. Laweta z platformą to najpopularniejszy typ, często spotykany na drogach, uważany także za najbezpieczniejszy. Platforma jest sterowana hydraulicznie, co poprawia jakość i ułatwia sterowanie pojazdem wyposażonym w lawetę. Innym rodzajem jest laweta z zintegrowanymi najazdami, które wykorzystywane są do transportu wielkogabarytowego, np. busów, a nawet ciężarówek. Wyposażone są w dodatkowe osie i ramię schowane w korpus, dzięki czemu laweta zachowuje stabilizację.


Dosyć uniwersalnym typem lawety jest laweta łańcuchowo-hakowa, trzeba mieć na uwadze, że łańcuch może porysować lub uszkodzić pojazd na lawecie, więc ten rodzaj lawety stosuje się przy transporcie na złomowiska lub zniszczonych sprzętów. Podobnym rodzajem jest laweta z windą, różni się tym, że zamiast łańcucha stosuje się metalowe jarzmo, które mniej uszkadza transportowany pojazd. Jeśli chcesz przewozić nowe i sprawne maszyny to wybierz najpopularniejsze lawety z platformą lub z najazdami.


Niezależnie od rodzaju lawety, laweta musi charakteryzować się bardzo wysokiej jakości wykończeniem, zwłaszcza spawów i połączeń śrubowych. Podczas wyboru zwróć uwagę na stalowe ramy, które muszą być wytrzymałe w każdych warunkach atmosferycznych, odporne na korozję i nie mieć żadnych widocznych uszkodzeń. Podczas załadunku, jak i rozładunku, należy zachować szczególną ostrożność, żeby nie uszkodzić transportowanego pojazdu. Wynajem lawety powinien być poprzedzony porządną analizą, jakie masz zapotrzebowanie i co musisz przewieźć.


Wynajem lawety się opłaca!

Wynajem lawety pozwala na wybór spośród produktów najlepszych producentów z lokalnych wypożyczalni, które są dostępne na Rentools.pl. Możesz znaleźć lawety posiadające wygodne najazdy, kilka osi hamowania czy inne dodatkowe zabezpieczenia. Pracownicy wypożyczalni mogą pomóc podczas wyboru i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania, a także ustalić indywidualne warunki i zasady wynajmu.


Zakup lawety to spora inwestycja, która niekoniecznie musi być uzasadniona ekonomicznie. Nie zawsze i nie wszystko możesz przetransportować lawetą, dlatego możliwość skorzystania z wypożyczenia lawety tylko wtedy, gdy ją potrzebujesz, jest uzasadnione. Wszelkie prace serwisowe i konserwacyjne wykonuje wypożyczalnia, ona także dba i odpowiada za stan techniczny pojazdu. Na portalu Rentools.pl znajdziesz wiele ofert, wśród których na pewno znajdziesz sprzęt dla siebie!

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem