Cysterna na wynajem

Cysterna na wynajem w Rentools.pl

Przewóz materiałów na budowie to proces ciągły i nieustanny, wymagający zastosowania pewnych rozwiązań. Niektóre produkty muszą być przewożone w specjalnych warunkach, więc idealnym rozwiązaniem jest wynajem cystern, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Na portalu Rentools.pl znajdziesz maszyny, które sprostają nawet najtrudniejszym transportom masy bitumicznej, paliw czy towarów sypkich. Cysterna pozwala na łatwy załadunek i rozładunek, a także charakteryzuje się dużą pojemnością i specjalistycznymi warunkami poprzez zastosowanie np. termoizolacji.


Cysterna na placu budowy

Cysterna to zbiorniki, które służą do przechowywania i transportowania substancji w różnym stanie: paliwa, gazy, substancje chemiczne czy odpady. Cysterny mogą być stałe, czyli zamontowane na stałe do pojazdu i mogące przewieźć ponad 1000 litrów substancji. Cysterny przenośne to multimodalne zbiorniki o pojemności powyżej 450 litrów, posiadające specjalne zabezpieczenia (zawory bezpieczeństwa i podciśnieniowy), dzięki którym nie wzrasta ciśnienie wewnętrzne. Cysterny stałe posiadają takie same zabezpieczenia.


Cysterny można podzielić także na jednokomorowe i wielokomorowe. Cysterna jednokomorowa służy do transportu jednego produktu, często dodatkowo montuje się w nich falochrony. Cysterna wielokomorowa może przewozić produkty różnego typu, które także mogą być przedzielone od siebie falochronami. Innym typem jest cysterna wielokomorowa z kolektorem, która umożliwia transport jednorodnych towarów. Ze względów na specjalne połączenie komór wspólnym kolektorem możesz dowolnie dozować ilość produktu, np. paliwa.


Cysterna można także być przydatna podczas wybierania i przewozów ścieków - cysterna podciśnieniowa na nieczystości czy cysterna asenizacyjna, która służy do wypompowywania ścieków z szamb. Cysterny wysokociśnieniowe służą do czyszczenia kanałów i przyłączy kanalizacyjnych, a cysterny odzyskowe mogą odzyskiwać brudną wodę. Każda cysterna ma przypisany specjalny kod , którego pierwszy człon oznacza przeznaczenie i typ budowy pojazdu, druga część informuje o wysokości ciśnienia obliczeniowego, a trzecia zawiera dane o otworach. Czwarta część informuje o urządzeniach zabezpieczających i zaworach.


Wynajem cystern a zakup

Cysterna musi być czysta - to zasada, którą należy przestrzegać, korzystając z wynajętego sprzętu. Dzięki temu masz pewność, że nie zmienią się właściwości przewożonych w nich substancji. Warto zastosować do tego generatory pary czy specjalne głowice czyszczące, które szybko i dokładnie poradzą sobie z zabrudzeniem. Wypożyczalnia pojazdów, którą znajdziesz na portalu Rentools.pl zadba, by wszystkie cysterny były sprawne i przeznaczone do bezpośredniego użycia.


Wynajem cystern to opłacalny ekonomicznie krok, ponieważ zakup cysterny na własność to koszt nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wypożyczalnia dba o właściwą konserwację i bieżące naprawy cystern, a przeprowadzają je wykwalifikowani pracownicy. Wybór odpowiedniego modelu czy dopasowanie pojemności cysterny do specyfiki pracy to podstawa podczas wynajmu, warto też skorzystać z pomocy fachowców wypożyczalni, którą znajdziesz dzięki Rentools.pl

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem