Przyczepy na wynajem

Przyczepy: 95 wyników

Przyczepy na wynajem w Rentools.pl

Transport dużych ilości materiałów budowlanych może spędzić sen z powiek, dlatego warto poznać możliwości, jakie dają nowoczesne pojazdy transportowe. Przyczepy budowlane umożliwiają transport ciężkiego sprzętu budowlanego czy materiałów budowlanych, np. worków z ziemią czy cementem. Przyczepa musi być solidnej konstrukcji, która zapewnia dużą stabilność i łatwość w prowadzeniu pojazdu. Wynajem przyczepy jest bardzo prostą czynnością dzięki portalowi Rentools.pl. w którym bez większych problemów znajdziesz interesujące Cię oferty, porównasz je z innymi i wybierzesz najkorzystniejszą opcję dla Ciebie.


Wynajem przyczepy to dobry wybór!

Przyczepy można podzielić na przyczepy jednoosiowe, czyli te, które w prosty sposób podepniesz do samochodów osobowych. Są one wykonane z lekkiej blachy i wyróżnia się wśród nich dwie kategorie: lekką o ładowności do 750 kg i ciężarową do 1800 kg. Idealnie nadają się do przewozu np. kompaktowych materiałów budowlanych. Przyczepy wieloosiowe mogą transportować cięższe i większe ładunki. Także dzielą się na dwie kategorie: podobnie jak przyczepy jednoosiowe na typ lekki do 750 kg i ciężarowe do 3500 kg. Przyczepy wieloosiowe wymagają od kierowcy prawo jazdy kategorii B+E.


Wybierając przyczepę warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie czy element ułatwiające przeprowadzenie transportu. Przykładem takiego ułatwienia jest specjalna rampa, która pomaga w załadunku i rozładunku, dodatkowo podnosząc bezpieczeństwo przewożonego towaru i obsługi. Jeśli przyczepy budowlane ma służyć jako platforma do przewozu materiałów to zapoznaj się z ofertami przyczep z burtami. Przyczepy burtowe pozwolą na stabilniejsze i łatwiejsze przewożenie worków czy materiałów sypkich.


Ciekawym rozwiązaniem są przyczepy budowlane z zaokrągloną skrzynią, który umożliwia prosty wysyp materiałów, a podłoga skrzyni jest bardziej odporna na obicia przez gruz czy kamienie. Innym wartym uwagi rozwiązaniem jest zastosowanie hydraulicznej kompensacji wahań, które pomagają w zachowaniu stabilności czy amortyzowany dyszel, który przejmuje zbędną siłę oddziałującą na ciągnik czy ciężarówkę. Ważne jest podkreślenie, że przyczepa niekoniecznie musi być połączona z samochodem ciężarowym, ale także świetnie współpracuje z traktorami.


Kupno czy wynajem przyczepy?

Przyczepa to specjalistyczny sprzęt, który jest niezbędny do przewożenia materiałów budowlanych czy innych maszyn, a przy tym bardzo uniwersalnym. Najprostsza przyczepa jednoosiowa może być doczepiona do zwykłego samochodu osobowego, a jazda nim nie wymaga specjalnych uprawnień (jeśli waga pojazdu nie przekracza 3,5 ton) - wystarczy zwykłe prawo jazdy kategorii B. Dlatego na każdej budowie należy rozważyć, czy i kiedy przyczepa będzie potrzebna.


Portal Rentools.pl współpracuje z renomowanymi wypożyczalniami, które oferują pojazdy i sprzęt budowlany najwyższej jakości. Fachowcy z wypożyczalni dbają o jakość pojazdów, by mogły bezawaryjnie służyć kolejnym klientom. Koszt zakupu nowej przyczepy na własność to spory wydatek, zwłaszcza nowych produktów, a niekoniecznie będziesz jej potrzebował przez cały czas trwania budowy, dlatego wynajem przyczepy to rozsądny wybór.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem