Ciężko wyobrazić sobie prace budowlane bez materiałów budowlanych na paletach czy miejsc składowania zapasów produktów. Dlatego też podczas inwestycji niezastąpiony jest wózek widłowy - niewielki sprzęt o sporej mocy i możliwościach. Jest to chyba najpopularniejszy środek transportu wewnętrznego w firmach budowlanych, halach i magazynach. Rentools.pl umożliwia znalezienie najlepszych ofert z szerokiej floty, którą dysponują wypożyczalnie z całej Polski. Dzięki możliwości porównywania produktów masz możliwość skontaktowania się z firmą z najkorzystniejszą ofertą najmu.
Wózki widłowe można podzielić na kilka rodzajów. Wózek widłowy podnośnikowy czołowy, prościej znany jako widlak, to najczęściej spotykany model wózka widłowego, szczególnie pomocy podczas wyładunku i załadunku. Wózek widłowy podnośnikowy boczny umożliwia swobodny załadunek na półki, regały, więc jest popularny na magazynach czy tartakach. Operator w tym modelu siedzi bokiem do kierunku jazdy, co może powodować dyskomfort podczas dłuższej pracy. Wózek jezdniowy podnośnikowy specjalizowany o zmiennym wysięgu ma możliwość założenia dodatkowego osprzętu (np. żurawika, haka czy wciągarki), często to jest to wózek widłowy terenowy.
Najpopularniejszy typ wózka, czyli wózek widłowy podnośnikowy, możemy podzielić na wózek widłowy spalinowy, wózek gazowy i wózek elektryczny, gdy weźmiemy pod uwagę napęd. Wózek widłowy spalinowy i wózek widłowy gazowy są używane tylko podczas prac zewnętrznych, wewnątrz hal i magazynów muszą mieć założony specjalny filtr. Napęd na cztery koła umożliwia pracę na nierównym terenie. Wózek widłowy elektryczny często jest wykorzystywany w środku pomieszczeń, także ze względu na specjalne niebrudzące opony. Podobnie jak wózki spalinowe czy gazowe, wózki widłowe elektryczne mogą mieć napęd na cztery koła lub na trzy - dzięki temu są bardziej zwrotne i mogą wykonywać skomplikowane manewry.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP oraz przepisami, czyli ustawie o dozorze technicznym, kierować wózkiem widłowym może tylko osoba uprawniona, która ukończyła kurs i zdała egzamin. Sam wózek widłowy podlega dozorowi technicznemu (UDT) - co roku na zarejestrowanym wózku widłowym przeprowadzane są badania okresowe, które sprawdzają stan techniczny i pozwalają na dalsze jego użytkowanie.
Wypożyczalnia sprzętu budowlanego dba o swój sprzęt i to ona odpowiada za konserwację i regularne przeglądy oferowanych maszyn budowlanych. Dysponując szerokim parkiem maszyn i doświadczeniem cena wynajmu będzie korzystna. Zakup wózka widłowego to spory koszt, który nie zawsze jest uzasadniony ekonomicznie. Wynajem krótkoterminowy pozwala wykonać wszystkie ważne prace przy małym koszcie całości. Często oszczędności daje także wynajem długoterminowy który pozwala zaplanować stałe koszty w firmie.
Warto ustalić warunki indywidualne z wypożyczalnią, którą znajdziesz na naszym serwisie, co pozwoli Ci na wybranie najkorzystniejszej opcji. Wypożyczalnia wózków widłowych często umożliwia Ci korzystanie z nowych wózków, co znacznie poprawia komfort i ergonomię pracy, ale też pozytywnie wpływa na jej przyspieszenie. Nowy sprzęt jest też często niezawodny, a wszelkie usterki czy awarię należy zgłosić wypożyczalni - oni zajmą się serwisem, a Ty możesz skupić się na pracy!
Jeśli szukasz mniejszego sprzętu polecamy sprawdzić nasze wózki do palet na wynajem.
Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce