Naczepy niskopodłogowe na wynajem

Naczepy niskopodłogowe na wynajem w Rentools.pl

Logistyka na budowie to podstawa racjonalnego i efektywnego zarządzania. Warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań transportowych, które znacząco ułatwiają transport, a także zwiększają bezpieczeństwo przewożonych sprzętów czy materiałów. Naczepa niskopodwoziowa to rodzaj platformy, która charakteryzuje się otwartą, nieogrodzoną przestrzenią ładunkową, umieszczoną bardzo nisko. Dzięki takiemu projektowi inaczej rozkłada się środek ciężkości, co pozwala na stabilne przewożenie dużych ładunków. Na platformie Rentools.pl znajdziesz wiele ofert na wynajem naczepy niskopodwoziowej z najlepszych wypożyczalni z Twojej okolicy.


Naczepa niskopodwoziowa - pomoc w transporcie

Dzięki nisko osadzonemu poziomowi platformy ładunkowej (poniżej poziomu wyznaczonego przez oś kół, około 700 - 1000 mm od powierzchni drogi) środek ciężkości położony jest bardzo nisko. Powoduje to dużą stabilność podczas jazdy, a także sprawia, że naczepa niskopodwoziowa jest właściwie niepodatna na wywrócenie się czy utratę kontroli nad nią. Taka budowa znacząco ułatwia załadunek i wyładunek.


Istnieją cztery podstawowe rodzaje naczep niskopodwoziowych. Semi to najpopularniejszy typ, posiadają balkon i często rozsuwaną platformę ładunkową. Naczepa tiefbett także ma rozsuwany pokład ładunkowy, który znajduje się poniżej pokładu z wózkiem jezdnym odsuniętym do tyłu. Naczepy typu tele mogą przewozić długie ładunki, mają zamontowane nawet poczwórne rozciągi. Pojazdy moduły to zaawansowane naczepy, które można złożyć z kilkunastu czy kilkudziesięciu modułów (wózki o kilku zawieszonych na goleniach liniach osiowych).


Wynajem naczepy niskopodwoziowej może być przydatny do transportu wszelkiego rodzaju maszyn budowlanych, ponieważ często nie mogą się one samodzielnie poruszać po drogach publicznych lub ich samodzielna jazda jest zbyt długa i kosztowna (wysokie spalanie). Przewóz ich na plac budowy, wykorzystując naczepy niskopodłogowe to znacznie szybsze i prostsze zadanie. Załadunek też jest prosty - maszynę budowlaną wystarczy unieść niewiele ponad powierzchnię ziemi, co jest łatwiejsze dla operatora niż manewry na wysokości ponad metr i więcej.


Naczepa niskopodwoziowa - wynajem czy zakup

Nowoczesne naczepy niskopodwoziowe to wysoki koszt (nawet 300 tys. euro), który nie zawsze jest zasadny. Na portalu Rentools.pl znajdziesz atrakcyjne oferty wynajmu naczepy niskopodwoziowej z wypożyczalni z całej Polski. Dzięki temu zaoszczędzisz niemałe pieniądze i będziesz mógł korzystać z pojazdów najwyższej klasy i jakości.


Podobnie jak każdy pojazd, naczepa niskopodwoziowa musi przechodzić regularne, obowiązkowe przeglądy i prace serwisowe, które pozwolą dłużej cieszyć się sprawnością i niezawodnością. Wypożyczalnia, która jest właścicielem naczepy niskopodłogowe, dba o to, żeby do Twoich rąk trafił sprawny pojazd. Nie musisz się martwić także o magazyn czy garaż na czas, gdy naczepa niskopodwoziowa stoi niewykorzystana - płacisz za nią tylko wtedy, gdy jej potrzebujesz.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem