Targi budowlane 2022 w Polsce (kwiecień – grudzień)

Dodane 27 marca 2022

Targi budowlane w 2022 roku będą nie mniej liczne niż w 12 miesiącach poprzedniego roku. Jeżeli tutaj jesteś, najprawdopodobniej interesują Cię branżowe targi budowlane. Sprawdź, gdzie w tym roku w okresie od kwietnia do grudnia 2022 odbędą się największe eventy w branży budowlanej. Podpowiadamy też, dlaczego warto zostać ich uczestnikiem, jak się na nich zaprezentować i ile kosztuje udział w takim przedsięwzięciu.

Dlaczego warto być uczestnikiem targów budowlanych?

Podobnie jak we wcześniejszych latach, również w 2022 roku targi budowlane mogą być eventem o zasięgu lokalnym, ogólnokrajowym lub międzynarodowym. Tylko od Ciebie zależy, jakie targi budowlane w 2022 roku wybierzesz, aby zaprezentować swoją firmę. Sam fakt, że warto pojawić się w 2022 roku na targach budowlanych, nie budzi żadnych wątpliwości. Do korzyści, jakie możesz odnieść z udziału w takim evencie, zaliczyć należy m.in.:

 • zwiększenie rozpoznawalności oraz prestiżu marki;
 • wymiana doświadczeń z innymi przedsiębiorcami;
 • nawiązanie nowych znajomości;
 • pozyskanie nowych klientów i dostawców;
 • budowanie relacji z obecnymi klientami;
 • zacieśnianie relacji biznesowych z partnerami w Polsce i za granicą;
 • weryfikacja aktualnej pozycji w branży;
 • podejrzenie oferty konkurencji;
 • najlepsze miejsce do prezentacji nowości w ofercie.

Jak znaleźć najlepsze targi budowlane w 2022 roku?

Skoro targi budowlane w 2022 roku są bardzo liczne, możesz mieć problem, aby wyselekcjonować najlepszy tego typu event. Oczywiście najważniejsze jest, aby były to targi najlepiej dopasowane do rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności.

Oczywiście największe możliwości dają targi o dużym prestiżu, które są cenioną marką w branży budowlanej. Sprawdź więc ich zasięg, statystyki uczestników z poprzednich lat, rodzaj promocji wydarzenia i charakterystykę oferowanych stoisk. Prestiż targów wzrasta, jeżeli towarzyszą im jakieś dodatkowe wydarzenia (np. konferencje branżowe, panele dyskusyjne).

Najważniejsze targi budowlane 2022 w Polsce

 • 2-3 kwietnia, Kraków – Krakowskie Targi Nieruchomości & Budowa Domu 2022;
 • 5-7 kwietnia, Kielce – STOM-FIX – Targi Technologii i Komponentów Łącznych i Mocujących;
 • 22-24 kwietnia, Kielce – DOM i TY – Ogólnopolskie Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz;
 • 10-12 maja, Kielce – Nowa Infrastruktura – Międzynarodowe Targi Budownictwa Infrastrukturalnego;
 • 14-15 maja, Bydgoszcz – Bydgoskie Targi Nieruchomości & Budowa Domu 2022;
 • 21-22 maja, Warszawa – Targi Nieruchomości & Budowa Domu 2022;
 • 6-8 czerwca, Kielce – SACROEXPO – Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów;
 • 11-12 czerwca, Wrocław – Dolnośląskie Targi Nieruchomości & Budowa Domu;
 • 10-11 września, Łódź – Łódzkie Targi Nieruchomości & Budowa Domu;
 • 17-18 września, Katowice – Śląskie Targi Nieruchomości & Budowa Domu;
 • 28-29 września, Kraków – KOMPOZYT-EXPO® 2022 – Międzynarodowe Targi Materiałów;
 • 15-16 października, Warszawa – Targi Nieruchomości & Budowa Domu;
 • 25-26 października, Warszawa – Smart City Expo Poland – Międzynarodowe targi nowoczesnych technologii miejskich.

Oczywiście jest to tylko niewielka część targów budowlanych, które odbędą się w II, III i IV kwartale 2022 roku. Łącznie zaplanowano przynajmniej kilkadziesiąt takich wydarzeń targowych, które swoim zakresem obejmą wszystkie obszary budownictwa. Wystarczy zauważyć, że będą nawet specjalne targi maszyn budowlanych (m.in. Demonstracyjne Targi Maszyn Budowlanych – 25-27 października w Warszawie).

Warto wspomnieć, że jedne z największych targów w 2022 roku mamy już za sobą. Chodzi oczywiście o międzynarodowe targi Budma 2022. Cztery dni spotkań obfitowały w ciekawe wydarzenia. Jak co roku najlepszym wystawcom przyznano nagrody Acanthus Aureus.

Ile kosztuje udział w targach budowlanych w 2022 roku?

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o koszty, jakie musisz ponieść z tytułu udziału w targach budowlanych w 2022 roku. Łączny sumpt jest zależny od wielu czynników, aczkolwiek możesz oszacować koszty uczestnictwa w takim przedsięwzięciu. Zwróć uwagę na kilka aspektów, tj.:

 • Wynajęta powierzchnia targowa – zwykle koszt wynajmu to ok. 100-200 zł za metr kwadratowy powierzchni. Pamiętaj, że im wcześniej zarezerwujesz miejsce na targach budowlanych, tym możesz zapłacić mniej, aczkolwiek zwykle tylko na mniej renomowanych i prestiżowych wydarzeniach.
 • Miejsce na planie hali targowej – najdroższe są stosika zlokalizowane przy wejściach oraz w centralnej części hali.
 • Stoisko targowe – możesz zdecydować się na stoisko od organizatora, w którym sam wybierasz, jak bogate ma być jego wyposażenie. Zwykle będzie to dość prosta konstrukcja (np. biały boks z nazwą firmy na górnej belce) z niewielką liczbą dodatków (np. stolik, krzesła, lampy). Alternatywą jest stoisko wykonane na zamówienie, ale to znacznie wyższe koszty rzędu od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
 • Oprawa stosika – na swoim stanowisku możesz oferować gościom poczęstunek w formie przystawek czy kawy. Wówczas przyda Ci się nie tylko bar kawowy. Zatrudnij też hostessy. Możesz nawet zaprosić influencera, który będzie reprezentował Twoją markę. Koszty wygenerują także materiały reklamowe (np. elementy 3D, gadżety reklamowe, materiały marketingowe dla gości).
 • Logistyka – kolejne koszty to transport i zakwaterowanie osób, które będą obsługiwać Twoje stanowisko podczas targów. Pamiętaj, że takie eventy zazwyczaj trwają 2-3 dni i odbywają się w weekend. Dodatkowe koszty w obszarze logistyki poniesiesz także wówczas, jeżeli na targach budowlanych chcesz zaprezentować wybrane maszyny budowlane, większą ilość materiałów itp.
targi budowlane 2022 w Polsce

Jak dobrze wypaść na targach budowlanych?

Wiesz już, że warto pokazać się ze swoją firmą na spotkaniach branży budowlanej. Wiesz również jak wybrać najważniejsze wydarzenia branżowe i oszacować możliwe koszty udziału w takim przedsięwzięciu. Po wybraniu targów i dobrego miejsca na hali, pozostaje zaprezentować się na wydarzeniu z najlepszej strony.

Zadbaj o najmniejsze detale

Pamiętaj, że większość ludzi to wzrokowcy, a więc na swoim stosiku musisz zadbać o każdy detal. Dlatego szczególna oszczędność nie jest wskazana. Wręcz przeciwnie – musisz pokazać się uczestnikom i wyróżnić pośród konkurencji przez materiały promocyjne. Jeżeli chcesz zapaść w pamięć, przygotuj jakiś unikatowy gadżet firmowy z logo firmy. Zaproponuj też gościom kawę i poczęstunek.

Prezencja i ubiór

Jednak nie tylko Twoje stoisko na wydarzeniu targowym musi wyglądać profesjonalnie i elegancko. To samo dotyczy osób, które będą obsługiwać gości. Stanowią one część firmy i są jej wizytówką. Zadbaj więc o ich prezencję. Hostessy i inne osoby odpowiedzialne za obsługę gości powinny mieć podobne stroje, koniecznie spójne ze stosikiem oraz w kolorach odpowiadających marce. Muszą to być osoby przyciągające uwagę i wzbudzające zaufanie, a w końcu komunikatywne, najlepiej porozumiewające się też biegle w języku obcym.

Podsumowanie

Podsumowując, podobnie jak w poprzednich latach, również targi budowlane w 2022 roku to szansa dla firmy, aby pokazać się szerszej społeczności, nawiązać nowe kontakty, podnieść jakość usług i rozszerzyć działalność. Jeżeli masz taką możliwość, bierz udział w branżowych targach budowlanych. Oczywiście wybieraj targi optymalne do obszaru swojej działalności. Dobrze się też do nich przygotuj, aby zaprezentować się innym wystawcom i gościom w jak najlepszym świetle. Pamiętaj, aby w ostatni dzień targów przypomnieć się najważniejszych kontrahentom i zostawić wizytówkę. Nie ma ważniejszego celu biznesowego niż nawiązywanie długotrwałych relacji biznesowych.