Targi budowlane 2023 w Polsce. Lista

Dodane 11 stycznia 2023
Przeczytasz w 4 minut(y)

Przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych imprez branżowych na 2023 rok. Sprawdź gdzie warto się pojawić.

Lista targów budowlanych w 2023 roku

TargiDataMiejsceCena
BUDMA – Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury31 styczeń -03 lutyPoznań. Tereny Targowe MTP25-86zł
Łódzkie Targi Nieruchomości & Budowa Domu3-5 marca 2023 r. EXPO ŁÓDŹ0-30zł
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Aranżacji interDOM3-5 marca 2023 r. EXPO ŁÓDŹ0-30zł
29 Targi Budownictwa Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów11 – 12 marcaZielona Góra5zł
TWÓJ DOM 2023 – 61 Międzynarodowe Targi Budownictwa i Strefa Dobrych Wnętrz10 – 12 marcaBielsko-Biała0-12zł
23 Międzynarodowe Gliwickie Targi Budownictwa, Instalacji, Wnętrz11-12 marcaArena Gliwice 20zł
Dom, Ogród i Ty15-16 kwietniaTargi Kielce
Targi Budowlane Dom Nowoczesny15-16 kwietniaJaworzno, MCKiS
Podhalańskie Targi Budownictwa, Instalacji, Wnętrz & Targi Odnawialnych Źródeł Energii13-14 majaNowy Targ
Gliwickie Targi Budownictwa EXPOBUD11-12 wrześniaArena Gliwice0zł
Śląskie Targi Nieruchomości
& Budowa Domu
16-17 wrześniaKatowice, MCK0zł
Warsaw Tools & Hardware Show.
Międzynarodowe Targi Narzędziowe i Prac Wykończeniowych
10-12 październikaWarszawa. Ptak Warsaw Expo0zł
Targi Maszyn Budowlanych. Construction Machinery Exhibition10-12 październikaWarszawa. Ptak Warsaw Expo0zł
Nieruchomości
& Budowa Domu +Home Design
21-22 październikaKraków, TAURON Arena0zł

Jeśli na liście nie ma ważnej imprezy napisz do nas na adres team@rentools.pl i daj znam znać.

Informacje dla zwiedzających

Targi z reguły zaczynają się w piątek po południu i w sobotę trwają od rana do godzin wieczornych. W niedziele z reguły targi kończą się o wcześniejszej godzinie, tak aby wystawcy mogli złożyć swoje stoiska.

Jednym z wyjątków są popularne targi Budma, które trwają od wtorku do piątku w godzinach 10.00- 17.00 (a ostatniego dnia 10.00- 16.00).

Na większość targów w 2023 roku można wejść bezpłatnie. Czasami wymaga to jednak wcześniejszego pobrania e-biletu przez stronę internetową wydarzenia.

Informacje dla wystawców. Ile kosztuje udział w targach budowlanych w 2023 roku?

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie o koszty, jakie musisz ponieść z tytułu udziału w targach budowlanych w 2023 roku. Łączny sumpt jest zależny od wielu czynników, aczkolwiek możesz oszacować koszty uczestnictwa w takim przedsięwzięciu. Zwróć uwagę na kilka aspektów, tj.:

  • Wynajęta powierzchnia targowa – zwykle koszt wynajmu to ok. 100-200 zł za metr kwadratowy powierzchni. Pamiętaj, że im wcześniej zarezerwujesz miejsce na targach budowlanych, tym możesz zapłacić mniej, aczkolwiek zwykle tylko na mniej renomowanych i prestiżowych wydarzeniach.
  • Miejsce na planie hali targowej – najdroższe są stosika zlokalizowane przy wejściach oraz w centralnej części hali.
  • Stoisko targowe – możesz zdecydować się na stoisko od organizatora, w którym sam wybierasz, jak bogate ma być jego wyposażenie. Zwykle będzie to dość prosta konstrukcja (np. biały boks z nazwą firmy na górnej belce) z niewielką liczbą dodatków (np. stolik, krzesła, lampy). Alternatywą jest stoisko wykonane na zamówienie, ale to znacznie wyższe koszty rzędu od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
  • Oprawa stosika – na swoim stanowisku możesz oferować gościom poczęstunek w formie przystawek czy kawy. Wówczas przyda Ci się nie tylko bar kawowy. Zatrudnij też hostessy. Możesz nawet zaprosić influencera, który będzie reprezentował Twoją markę. Koszty wygenerują także materiały reklamowe (np. elementy 3D, gadżety reklamowe, materiały marketingowe dla gości).
  • Logistyka – kolejne koszty to transport i zakwaterowanie osób, które będą obsługiwać Twoje stanowisko podczas targów. Pamiętaj, że takie eventy zazwyczaj trwają 2-3 dni i odbywają się w weekend. Dodatkowe koszty w obszarze logistyki poniesiesz także wówczas, jeżeli na targach budowlanych chcesz zaprezentować wybrane maszyny budowlane, większą ilość materiałów itp.
Targi 2023

Czy warto uczestniczyć w targach?

Regularne odwiedzanie imprez branżowych gwarantuje bycie na bieżąco z nowościami w budownictwie. Zalet uczestnictwa w targach jest więcej, a wśród nich:

  • Wymiana doświadczeń z innymi przedsiębiorcami: Udział w targach budowlanych daje możliwość poznania różnych rozwiązań i technologii stosowanych w branży, a także wymiany poglądów i doświadczeń z innymi przedsiębiorcami. Może to pomóc w identyfikacji trendów rynkowych i poprawie efektywności działań biznesowych.
  • Nawiązanie nowych znajomości: Targi budowlane to doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, zarówno z potencjalnymi klientami, jak i innymi przedsiębiorcami z branży. Może to być przydatne w rozwijaniu działalności oraz w poszukiwaniu nowych możliwości i okazji biznesowych.
  • Pozyskanie nowych klientów i dostawców: Udział w targach budowlanych pozwala na prezentację oferty firmy i produktów oraz poznanie potrzeb rynku. Może to przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż, a także pomóc w znalezieniu nowych dostawców i partnerów biznesowych.

Jeśli działasz w branży wynajmu sprzętu budowlanego lub zdarza Ci się poszukiwać maszyn na wynajem nie zapomnij założyć darmowego konta w Rentools, aby być łatwo odnajdywać niezbędny sprzęt budowlany i wiarygodnych kontrahentów.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem

Masz wypożyczalnię sprzętu?

Jesteś w idealnym miejscu. W Rentools znajdziesz wszystko, co potrzebne do rozwoju Twojej wypożyczalni, oraz pozwoli na dotarcie do szerszej grupy klientów.

Wizytówka firmy
Obecność w katalogu wypożyczalni
Oferta produktów do wypożyczenia
Opinie klientów