Minikoparki na wynajem

Minikoparki: 163 wyników

Minikoparki na wynajem w Rentools.pl

Plac budowlany to nie zawsze duży teren, gdzie stosunkowo swobodnie mogą przejeżdżać olbrzymie maszyny do robót ziemnych. Ze względu na coraz gęstszą zabudowę działki budowlane zmniejszają swoje wymiary, więc sprzęt na nich używany musi być coraz bardziej kompaktowy. Dlatego wynajem minikoparki pozwala Ci korzystać z możliwości i funkcji, jakie daje koparka, ale równocześnie nie zajmuje zbyt dużo przestrzeni roboczej. Minikoparki to bardzo uniwersalne i funkcjonalne maszyny, które mogą pracować nawet w trudno dostępnych lokalizacjach. Portal Rentools.pl umożliwia Ci szybkie wyszukanie interesujących Cię maszyn budowlanych na wynajem.


Wynajem minikoparki na małe place budów

Ze względu na swoje gabaryty, minikoparka wyposażona jest zazwyczaj w rozsuwane podwozie gąsienicowe, dzięki czemu maszyna jest stabilniejsza. Muszą też posiadać bardzo wydajny i mocny silnik, by pomimo swoich niedużych rozmiarów, móc podołać trudnym zadaniom. Można wyróżnić kilka rodzajów minikoparek, m.in. analizując budowę i kształt łyżki. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest łyżka chwytakowa, która umożliwia prace na terenach podmokłych. Poza nimi wyróżnia się minikoparki zbierakowe i wygarniające.


Współczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że minikoparki stają się coraz bardziej funkcjonalne. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie zerowego tyłu, czyli podczas obrotu kabiny, tył mieści się w zarysie gąsienicy. Dzięki temu minikoparka możne pracować na bardzo ograniczonych przestrzeniach. Takie rozwiązanie zwiększa także bezpieczeństwo operatora, ponieważ nie jest on narażony na przypadkowe uderzenie wystającym tyłem kabiny, w której się znajduje.


Podczas wyboru minikoparki musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów, takich jak moc silnika, wydajność i komfort pracy operatora. W dzisiejszych czasach ważną kwestią jest także ochrona środowiska, dlatego warto wybierać minikoparki z niską emisją spalin. Ważne jest, aby obudowa maszyny była wykonana ze wzmocnionych materiałów, a sama konstrukcja i gabaryty umożliwiały łatwy przewóz maszyny na plac budowy. Zwróć uwagę, czy wszystkie przewody znajdują się wewnątrz obudowy, co zapewnia dodatkową ochronę przed ewentualnym ich uszkodzeniem.


Opłaca się wynajem minikoparki

Minikoparka jest niezastąpioną maszyną podczas prac związanych z kopaniem wykopów pod światłowody, instalacje gazowe i wszelkiego rodzaju wykopy wąskoprzestrzenne. Możliwość doposażenia maszyny w dodatkowy osprzęt zwiększa uniwersalność minikoparki. Wynajem minikoparki jest bardzo atrakcyjną opcją, którą warto rozważyć, ponieważ może bardziej się opłacać niż zakup własnego urządzenia na stałe.

 

Dzięki serwisowi Rentools.pl możesz w prosty sposób wybrać i porównać interesujące Cię modele. Wypożyczalnie minikoparek służą pomocą i zawsze chętnie pomogą podczas wybrania typu dopasowanego do charakterystyki danej inwestycji. Wypożyczalnie minikoparek dbają też o stan techniczny maszyny, więc otrzymujesz sprzęt sprawny i gotowy do użycia właściwie od razu.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem