Równiarki na wynajem

Równiarki na wynajem w Rentools.pl

Budownictwo drogowe to specyficzna branża budowlana, która wymaga używania bardzo wydajnych i wytrzymałych maszyn. Równiarka to przykład sprzętu niezbędnego podczas prac drogowych, który służy do profilowania podłoża, przygotowując je na położenie nawierzchni. Wynajem równiarki na portalu Rentools.pl umożliwi Ci korzystanie z tej profesjonalnej maszyny bez konieczności inwestycji własnych pieniędzy, dodatkowo mając możliwość porównania różnych ofert na jednej stronie. Równiarka drogowa to nadal produkt szeroko nieznany, więc warto skorzystać z pomocy doradców wypożyczalni podczas wyboru tej maszyny.


Równiarka ułatwi Ci pracę!

Równiarka to specjalistyczna maszyna wykorzystywana nie tylko w branży drogowej. Jest niezbędna właściwie do wszystkich prac, w których musisz przygotować podłoże, nadając mu odpowiednie właściwości i profil. Niektóre modele równiarek umożliwiają zrywanie starych nawierzchni, mogą wyrównywać pola rolne, a także mieszać specjalną mieszankę materiałów przeznaczonych na nawierzchnie drogowe. Pamiętaj o doborze sprzętu do wielkości realizowanej inwestycji, ponieważ na Rentools.pl możesz znaleźć równiarkę o masie kilku ton, ale też do 30 ton.


Budowa równiarki opiera się zazwyczaj na konstrukcji ramowej z łamaną ramą skrętną. Za osią z tyłu znajduje się zrywak, który podczas prac spulchnia nawierzchnię. Pod ramą, która łączy oś przednią z zespołem napędowym i kabiną operatora, znajduje się lemiesz. Jest to element służący do zgarniania warstwy gruntu i usuwania go na bok. Lemiesz można ustawiać pod dowolnym kątem, przez co istnieje możliwość określenie kierunku odsypywania materiału spod maszyny.


Współcześnie produkowane równiarki posiadają zaawansowane systemy nawigacyjne i dodatkowe wyposażenie, dzięki któremu podnoszony jest komfort i ergonomia pracy. Systemy 2D, które wykorzystują ultradźwięki i lasery, a także systemy 3D, współpracujące z GPS, LPS i pomiarami laserowymi sprawiają, że jest to sprzęt niezwykle precyzyjny i bardzo zautomatyzowany. Warto wspomnieć, że równiarki drogowe są też coraz bardziej przyjazne środowisku. Nowoczesne silniki ograniczają zużycie paliwa, a co za tym idzie, zmniejszają jego emisję do środowiska.


Równiarka - wynajem to dobre rozwiązanie

Aby w pełni cieszyć się z możliwości tak zaawansowanej technologicznie maszyny, musisz najpierw określić swoje warunki i wymagania względem równiarki. Wynajem równiarki to rozsądna opcja, gdy nie możesz pozwolić sobie finansowo na zakup (koszty są naprawdę spore) lub gdy potrzebujesz jej sporadycznie. Równiarka budowlana musi też być przechowywana w suchym magazynie lub na hali, co również wymaga od Ciebie wygospodarowania takiej przestrzeni. Wynajęcie maszyny budowlanej na Rentools.pl sprawia, że nie musisz się przejmować żadnym magazynem.


Każda równiarka musi być regularnie sprawdzana i systematycznie przechodzić kontrolę. Jeśli oczekujesz sprzętu najwyższej jakości powinieneś sprawdzić, czy posiada on niezbędne certyfikaty potwierdzające zgodność ze standardami i normami europejskimi. Możesz wtedy być pewien, że równiarka posiada optymalne parametry i może podołać nawet najbardziej zaawansowanym pracą.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem