Rozściełacze na wynajem

Rozściełacze na wynajem w Rentools.pl

Nawierzchnie asfaltowe to niezwykle wygodne, trwałe powierzchnie, które wpisują się w codzienny krajobraz. Budowanie i remontowanie nawierzchni asfaltobetonowych jest możliwe dzięki wykorzystaniu specjalistycznych maszyn. Rozściełacz do asfaltu to przykład takiego narzędzia, które jest właściwie niezbędne w procesie układania masy bitumicznej. Wynajem rozściełacza to rozsądny wybór, a portal Rentools.pl pozwala znaleźć i porównać wybrane oferty z najlepszych sprawdzonych wypożyczalni z całej Polski.


Rozściełacz do asfaltu - profesjonalny sprzęt budowlany

Zasada działania rozściełacza wymusza korzystanie z podajnika masy bitumicznej lub samochodu ciężarowego, który podaje masę do kosza zsypowego rozściełacza. Kosz ma określoną pojemność, dlatego mieszanka musi być na bieżąco dolewana. Specjalne podajniki zgrzebłowe podają masę bitumiczną na podgrzewany stół roboczy. Podajniki ślimakowe dbają o dokładne rozprowadzenie mieszanki po całej powierzchni roboczej stołu. Belka i płyta wibracyjna wstępnie zagęszczają masę, po czym kolejne zagęszczanie i wyrównywanie wykonuje walec drogowy.


Rozściełacz do asfaltu może mieć dwa rodzaje podwozia: kołowe i gąsienicowe. Rozściełacz gąsienicowy jest popularniejszy ze względu na lepsze właściwości przyczepne, a także wyższą wydajność - mają większą szerokość roboczą. Właściwością gąsienic jest zmniejszenie oporu toczenia w trudnym terenie, a także ogranicza możliwość utknięcia rozściełacza w błocie czy grząskim gruncie. Gąsienice mogą być stalowe lub gumowe. Model z gumową gąsienicą jest lżejszy i odporniejszy, a także cichszy.


Rozściełacz kołowy jest łatwiejszy w transporcie, co jest zaletą logistyczną. Dzięki temu możliwe jest szybkie przemieszczanie maszyny pomiędzy różnymi miejscami pracy. Nadają się do prac w terenie miejskim lub w terenie ograniczonym powierzchniowo. Kołowe rozściełacze asfaltu wyprodukowane parę lat wstecz, czyli starszej generacji, były właśnie modelu kołowego. Jeśli masz kilka powierzchni do wyłożenia asfaltem i zależy Ci na szybkiej mobilności, to wynajem rozściełacza tego typu jest wskazany i uzasadniony.


Wynajem rozściełacza masy bitumicznej lub kruszywa

Ważnym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego rodzaju maszyny, jest masa operacyjna. Niewielkie rozściełacze mają masę kilku ton i sprawdzą się w małych i średnich projektach, a ich transport jest dużo prostszy niż w przypadku większych maszyn. Ciężkie modele maszyny potrzebne są do rozłożenia masy bitumicznej na dużej powierzchni. W zależności od planowanych prac musisz dobrać odpowiedni rozściełacz asfaltu.


Rozściełacz do kruszywa to bardzo profesjonalna maszyna budowlana, która obecnie jest niezbędna podczas prac związanych z układaniem asfaltu. Zakup nowego sprzętu na własność to naprawdę duża inwestycja, więc możliwość znalezienia sprawdzonej, doświadczonej wypożyczalni i wynajęcie rozściełacza to rozsądny wybór. Doradcy wypożyczalni, którą znajdziesz na Rentools.pl zawsze pomogą i służą radami oraz wskazówkami technicznymi, dzięki czemu dobierzesz maszynę do swoich potrzeb.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem