Walce na wynajem

Walce: 82 wyników

Walce na wynajem w Rentools.pl

Prawidłowe zagęszczenie mas nawierzchniowych podczas budowy dróg lub gruntów to zadanie walca. Jest to maszyna do robót ziemnych, która oddziałuje na podłoże nawet na głębokość 4 metrów, na co składa się także masa własna, jaką posiada walec. Wynajem na portalu Rentools.pl pomoże Ci znaleźć odpowiedni typ i model maszyny, abyś mógł w 100% wykorzystać jego możliwości. Praca przy użyciu walca drogowego jest prosta i bezpieczna, przez co walec jest jednym z niezbędnych sprzętów budowlanych na pewnych etapach budowy. 


Walce - wynajem to dobre rozwiązanie

Zasada działania walca jest bardzo prosta i opiera się tak naprawdę na masie maszyny. Współcześnie stosuje się dodatkowe rozwiązania technologiczne, które wspomagają działanie tej bardzo prostej maszyny, jaką jest walec. Ze względu na oddziaływanie na podłoże można wyróżnić walce wibracyjne, udarowe i statyczne. Walec wibracyjny posiada wibratory, których drgania przenoszone są na wały robocze. Walec udarowy wykorzystuje swobodne opadanie obciążników. Walec statyczny to tradycyjny walec wykorzystujący własną masę, obecnie wykorzystywany głównie podczas końcowych etapów inwestycji.


Oczywiście istnieje bardzo dużo różnych podziałów walców drogowych. Ze względu na liczbę i usytuowanie wałów czy ze względu na ich kształt lub sprężystość. Ważny podział można wyróżnić ze względu na konstrukcję ramy: sztywne i przegubowe. Istotny jest rodzaj napędu. Można znaleźć walce ręczne, przyczepne i samojezdne (zdalnie sterowane). Na początku musisz określić, czego potrzebujesz i jakie masz wymagania odnośnie maszyny, a doradcy wypożyczalni pomogą Ci znaleźć walec odpowiedni do zakresu Twojej budowy.


Nowoczesne rozwiązania technologiczne usprawniają i ułatwiają wykonywanie prac przy użyciu walca drogowego. Automatyczna blokada mechanizmu różnicowego poprawia właściwości trakcyjne podczas jazdy po łukach i zakrętach. Warto rozważyć wynajem walca, którego silnik spełnia normy dotyczące emisji spalin i posiada monitoring cofania, co bardzo ułatwia komfort pracy operatora.


Drogowy walec - wynajem czy zakup?

Zakup maszyny budowlanej musi być przemyślany, żeby nie kupić sprzętu, który będzie eksploatowany sporadycznie, nieważne, czy będzie to dźwig, czy walec. Wynajem jest opłacalną opcją, ponieważ możesz wybrać korzystne rozwiązania finansowe, mając pewność, że wypożyczone maszyny do robót ziemnych będą sprawne i zadbane, bo o to dba na bieżąco wypożyczalnia, którą znajdziesz na Rentools.pl.


Walec drogowy to maszyna, której obsługa wymaga nabycie odpowiednich uprawnień. Istotne są też kwestie przestrzegania przepisów BHP i norm bezpieczeństwa. Tak duża maszyna budowlana, jaką jest walec, powinna posiadać wzmocnioną konstrukcję, która nie tylko przyczynia się do wydłużenia żywotności, ale też poprawia poziom bezpieczeństwa operatora i innych pracowników budowy.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem