Dźwigi na wynajem

Dźwigi na wynajem w Rentools.pl

Prace na wysokościach to ważna część każdej budowy. Wynajem dźwigu rozwiązuje część Twoich problemów, ponieważ możesz korzystać z profesjonalnego sprzętu dającego ogromne możliwości. Warto zaznaczyć też, że istnieje różnica między dźwigiem a żurawiem budowlanym. Żuraw budowlany lub wieżowy umożliwia pracę na wyższych wysokościach i jest nieruchomy. Dźwig (zwany czasami żurawiem ruchomym) montowany jest na specjalnej platformie przejezdnej. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego umożliwia wynajem maszyn budowlanych najróżniejszych typów i modeli, więc znajdziesz odpowiedni sprzęt dopasowany do Twoich wymagań i warunków, zawsze w atrakcyjnej cenie.


Wynajem dźwigu do prac na wysokościach

Można wyróżnić kilka typów dźwigów na wynajem, m.in. ze względu na typ wysięgnika. Wysięgnik może być wodzakowy (który dzieli się jeszcze na odciągowe i bezodciągowe) lub wychylny. Miejsce obrotu także określa różne modele maszyny: górno- i dolnoobrotowe. Najważniejszym podziałem dla większości użytkowników jest wyróżnienie typów ze względu na sposób posadowienia: przejezdne, szynowe, na kotwie traconej, gąsienicowe lub w szybie windy. Wynajem dźwigu musi być poprzedzony analizą warunków, jakie panują na budowie.


Dźwig samojezdny to jednej z najpopularniejszych modeli ze względu na bardzo dużą mobilność i możliwość szybkiego przemieszczania się na rożne lokalizacje. Dźwig zamontowany jest na wzmocnionym podwoziu samochodu ciężarowego lub specjalny podwoziu samojezdnym. Konstrukcja dźwigu oparta jest na wciągarkach i wychylnym wysięgniku, który osadzony jest na obrotowej kolumnie (pomoście). Umożliwia to ruch w pionie i poziomie. Dźwig posiada specjalny układ stabilizacji i poziomowania, dzięki czemu masz pewność, że jest on prawidłowo ustabilizowany.


Dźwig może pracować w dwóch różnych trybach: transportowym i dźwigowym. W trybie dźwigowym, aby zapewnić wymaganą stabilizację maszyny, podwozie jest podnoszone na specjalnych wysuwanych łapach, które są częścią maszyny. Oczywiście w zależności od napędu można spotkać dźwigi na wynajem spalinowo-mechaniczne, spalinowo-elektryczne i spalinowo-hydrauliczne. Pamiętaj, że każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto omówić je z doradcą wypożyczalni, którą znajdziesz na Rentools.pl.


Zakup czy wynajem dźwigu?

Aby wybrać maszynę, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom, warto poznać podstawowe parametry, które określają dźwig budowlany. Są to moment udźwigu, wysięg, wysokość podnoszenia czy głębokość opuszczania. Istotnymi cechami dźwigu do wynajęcia są kąt obrotu i prędkość ruchów roboczych. Zdolność pokonywania wzniesień określa największe dopuszczalne pochylenie podłoża. Warto zwrócić też uwagę na masę maszyny.


Wynajem dźwigu na portalu Rentools.pl daje Ci możliwość znalezienia i dokładnego porównania interesujących Cię modeli sprzętu. Dzięki zebraniu ofert najlepszych wypożyczalni w jednym miejscu oszczędzasz czas i masz możliwość rzetelnego wyboru, jednocześnie biorąc istotne dla Ciebie parametry. Pamiętaj, że użytkując maszynę, musisz mieć doświadczonego operatora, który posiada odpowiednie uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem