Spycharki na wynajem

Spycharki na wynajem w Rentools.pl

Aby poradzić sobie z dużą ilością materiału sypkiego na placu budowy, musisz korzystać z maszyn do tego przeznaczonych. Tylko wtedy wykonasz to w sposób szybki i efektywny. Warto poznać zalety spycharki, czyli maszyny do robót ziemnych służącej do odspajania gruntu od podłoża za pomocą lemiesza. W zależności od zakresu i typu prac, jakie masz do wykonania, możesz wybrać spychacz z dodatkowym osprzętem lub o większej wydajności. Wynajem spycharki warto rozpocząć od portalu Rentools.pl, gdzie znajdziesz duży wybór atrakcyjnych ofert wypożyczalni sprzętu budowlanego z całej Polski.


Wynajem spycharki na plac budowy

Spycharka składa się z ciągnika i osprzętu spycharkowego. W osprzęcie spycharkowym można wyróżnić układ zawieszenia ze sterowaniem i lemiesz spycharkowy. Wyróżnia się kilka rodzajów spycharek. Pod względem podwozia można spotkać spychacze gąsienicowe i spychacze kołowe, jeśli weźmie się pod uwagę umiejscowienie lemiesza, można wyróżnić spycharki skośne (lemiesz położony jest bokiem do kierunku jazdy) i spycharki czołowe (lemiesz zlokalizowany jest prostopadle do kierunku jazdy).


Wynajem spycharki powinien rozpocząć się od analizy najważniejszych jej parametrów, czyli siły naporu, długości lemiesza i jego wysokości, typu położenia, kąta skrawania, kąta skosu lemiesza i przechylenia, głębokości jego opuszczania i oczywiście masę spycharki z całym osprzętem. Warto też porównać wydajność spycharki oraz jej efektywny czas pracy. Tak naprawdę rodzaj gruntu i pochylenie terenu determinuje wybór spycharki na konkretne inwestycje.


Można spotkać spycharki różniące się klasą silnika i to determinuje jeden z podziałów. Klasa III wyróżnia spycharki z silnikiem o mocy do 110 KW. Do 220 kW mocy posiadają spychacze II klasy. Klasa III to spycharki mające silnik o mocy powyżej 220 kW. Wynajem spycharki równa się ze sprawdzeniem współczynnika efektywnego wykorzystania czasu pracy. Porównuje on przepracowane przeciętnie minuty w ciągu godziny do czasu rzeczywistego.


Wynajem spycharki to rozsądny krok

Profesjonalny sprzęt do robót ziemnych, jakim jest spycharka, potrafi kosztować nawet 900 tys. złotych. Niewielu przedsiębiorców może pozwolić sobie na taki wydatek, zwłaszcza gdy potrzebuje maszyny tego typu tylko na określony czas, Wynajem spycharki pomaga zaoszczędzić pieniądze, a serwis Rentools.pl zaoszczędzić czas spędzony na poszukiwaniach. Na naszym portalu znajdziesz najlepsze oferty spycharek, które w prosty sposób będziesz mógł porównać.


Pamiętaj, że spycharkę może obsługiwać tylko wykwalifikowany pracownik, który nabył niezbędne uprawnienia operatorskie na jedną z trzech klas, o których wspomnieliśmy wyżej. Dodatkowo niezbędne jest posiadanie prawa jazdy uprawniające do kierowania pojazdem wolnobieżnym. Warto zapoznać się z ofertą wypożyczalni, ponieważ niektóre mogą oferować wynajem spycharki z operatorem.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem