Żurawie na wynajem

Żurawie na wynajem w Rentools.pl

Prace na wysokościach wymagają użycia pewnego, sprawdzonego sprzętu, zwłaszcza gdy w grę wchodzi dostarczenie wielotonowych materiałów na wysokości nawet do 100 metrów. Szukasz wtedy rozwiązań, które nie powinny zawieść, a dodatkowo zapewniają odpowiedni, wysoki poziom bezpieczeństwa. Wynajem żurawi rozwiazuje problem niezawodnych maszyn budowlanych, ponieważ portal Rentools.pl gromadzi najlepsze wypożyczalnie z całej Polski, dzięki czemu masz możliwość korzystania z sprzętu renomowanych producentów zapewniających najwyższą jakość produktów. Żuraw wieżowy podoła zadaniom na naprawdę sporych wysokościach, a dzięki stabilnej i wytrzymałej konstrukcji potrafi poradzić sobie z sporymi ciężarami.


Wynajem żurawi pomoże podczas budowy

Żuraw na wynajem umożliwia przemieszczenie ładunków zarówno w pionie, jak i poziomie. Ruch poziomy wykonywany jest poprzez obrót wokół własnej osi, pionowy polega na wciąganiu i opuszczaniu ładunku, który przymocowany jest do haka. Wytrzymała wciągarka, która zamontowana jest na linie wychodzącej z wysięgnika, porusza hak. Sama budowa żurawia jest niezbyt skomplikowana, czy poziomy wysięgnik i pionowy maszt, który jest montowany na stacjonarnie, czasami za pomocą kotew. Niezbędny jest też balast, czyli przeciwwaga, by utrzymać maszynę w równowadze.


Żuraw wieżowy może być podzielony na górnoobrotowe lub dolnoobrotowe, czyli w zależności gdzie umiejscowiony jest mechanizm obrotu. Obracać może się cała wieża z wysięgnikiem (zamontowany na dole) lub tylko wysięgnikiem, zostawiając wieżę nieruchomą. Pamiętaj, że sam żuraw wieżowy jest nieruchomy i zamontowany na stałe na cały czas trwania prac przy jego wykorzystaniu. Obecnie popularność zyskują żurawie budowlane sterowanie bezprzewodowo. Zwiększają one poziom bezpieczeństwa oraz ułatwiają ocenę sytuacji, ale też zwiększają komfort operatora.


Aby wynajem żurawia był dopasowany do Twoich potrzeb i warunków, jakie panują na budowie, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów technicznych. Najważniejsze z nich to wysokość podnoszenia ładunku i udźwig nominalny, czyli maksymalny ładunek, który może być podnoszony przez żurawia. Pamiętaj, że udźwig maleje wraz ze zwiększaniem odległości środka ciężkości ładunku od osi obrotu żurawia. Istotna jest też długość wysięgnika, ponieważ określa on, na jaką odległość można podać ładunek na budowie.


Wynajem żurawi to korzystne rozwiązanie

Żuraw wieżowy umożliwia podnoszenie ładunków do 80 tysięcy kilogramów nawet na wysokość 100 metrów, co jest wynikiem naprawdę imponującym. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego daje Ci możliwość korzystania z tej profesjonalnej maszyny bez konieczności inwestowania w zakup własnego żurawia. Koszty nowej maszyny są niemałe, nie wspominając, że nieużywany żuraw musi być odpowiednio przechowywany.


Rentools.pl daje Ci możliwość znalezienia i porównania najlepszych ofert z Twojej okolicy. Wynajem żurawia to rozsądne rozwiązanie ekonomiczne i pozwalające cieszyć się z renomowanego sprzętu od najlepszych producentów. Obsługiwać żurawia mogą osoby posiadające odpowiednie uprawnienia, to samo tyczy konserwatorów tych specjalistycznych maszyn budowlanych.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem