Dalmierze na wynajem

Dalmierze: 22 wyników

Dalmierze na wynajem w Rentools.pl

Dalmierz laserowy to urządzenie służące do pomiaru odległości, które znacząco ułatwia prace budowlane. Pozwala zaoszczędzić czas, który straciłbyś na ręczne pomiary, jednocześnie podnosząc precyzję i dając Ci dodatkowe usprawnienia. Wynajęcie dalmierza na Rentools.pl pozwoli wypróbować Ci sprzęt spośród mnóstwa profesjonalnych narzędzi, który znacząco ułatwi pracę Tobie i Twoim pracownikom. Współczesne dalmierze mogą na podstawie pomierzonych odległości automatycznie obliczyć pola powierzchni i objętości, a nawet wyznaczyć długości praktycznie niedostępne (analizując i wykorzystując np. twierdzenie Pitagorasa). Tak więc obecnie możesz mieć do dyspozycji niewielki profesjonalny komputer do wykorzystania w warunkach budowy, na co pozwala wynajęcie dalmierza na Rentools.pl.

 

Wykorzystanie wynajętego dalmierza na budowie

Wybór idealnego dla Ciebie dalmierza należy zacząć od pytania: gdzie on będzie głównie wykorzystywany? Każdy model wynajętego dalmierza sprawdzi się podczas prac wewnętrznych, niestety na zewnątrz już niekoniecznie. Sprzęt, który chcemy używać poza wnętrzami, powinien mieć wbudowany celownik (przy pomiarze odległości na ponad 40 m wręcz musi być w niego wyposażony). Istotne jest, by miał podwyższą normę IP65 odporności na wodę i kurz, ponieważ pomiary nie zawsze mają miejsce przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Warto pamiętać, że gwałtowna zmiana temperatury, np. przejście z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz, może zaburzyć pomiar.

 

Praktycznym rozwiązaniem, które stosuje się w dalmierzach, do wynajęcia również na Rentools.pl, jest wyposażenie urządzenia w łącze Bluetooth. Dzięki niemu możliwa jest bezprzewodowa transmisja danych pomiarowych do smartfona lub laptopa. Wykorzystując przesłane dane może stworzyć cyfrowy szkic obiektu, co zdecydowanie ułatwi Ci prace.

 

Warto pamiętać, że podczas pomiarów dużych odległości warto zaopatrzyć się w statyw, który ustabilizuje wynajęty dalmierz. Nowoczesne urządzenia potrafią wykonać precyzyjne pomiary nawet do 1 mm, a także posiadają np. przydatną funkcję śledzenia wysokości. Dalmierze zazwyczaj mieszczą się w dłoni – są bardzo kompaktowym sprzętem, mimo to posiadają czytelny wyświetlacz LCD i panel sterowania.

 

Dalmierze na wynajem – same zalety

Profesjonalny dalmierz to naprawdę spory wydatek, zwłaszcza na początku inwestycji, gdzie liczy się każdy grosz. Dlatego wynajęcie dalmierza to świetne rozwiązanie, na Rentools.pl możesz wybrać spośród najlepszych sprawdzonych modeli. Dalmierze powinny posiadać certyfikaty potwierdzające dokładność pomiaru odległości i kąta nachylenia. Na Rentools.pl znajdziesz wypożyczalnie sprzętu budowlanego, które posiadają w swojej ofercie wynajem dalmierzy.

 

Dalmierze na wynajem dostępne są z zasilaniem bateryjnym, zazwyczaj są to baterie alkaliczne. Warto zadbać o lepszej jakości baterie, co wpływa na długość użytkowania. Wybór odpowiedniego urządzenia warto skonsultować z doradcami w wypożyczalni sprzętu budowlanego, którzy podpowiedzą, jak w pełni wykorzystać parametry wynajętego dalmierza.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem