Zgrzewarki do rur na wynajem

Zgrzewarki do rur: 45 wyników

Zgrzewarki do rur na wynajem w Rentools.pl

Obecnie na budowie i podczas prac remontowych używane są rury z materiałów sztucznych, które są wytrzymałe i solidne. Do ich łączenia możesz stosować zgrzewarki do rur, dzięki którym łatwo scalisz dwa elementy ze sobą. Zgrzewanie jest trwalsze i solidniejsze niż stosowanie tradycyjnej metody łączenia, czyli klejenia. Dzięki serwisowi Rentools.pl wybierzesz i porównasz interesujące Cię narzędzia i w prosty sposób wypożyczysz je na potrzebny Ci okres czasu, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o przechowywanie i serwisowanie sprzętu.


Wynajem zgrzewarki do rur na budowie

Zgrzewarki do wykorzystują wysoką temperaturę, która umożliwia formowanie materiałów poddanych jej działaniu. Po nadaniu założonego kształtu będzie on schłodzony i łącznie będzie trwałe. Zgrzewarkę możesz wykorzystywać do pracy z takimi materiałami jak tworzywa poliwinylowe (PVC), polietylenu (LDPE, MDPE, HDPE, PEX), polipropylenu (PP) i polibutylenu (PB). Dzięki zgrzewaniu masz pewność, że połączenie dwóch elementów jest trwałe i solidne, co ma szczególne znaczenie np. w instalacji sanitarnej.


Można wyróżnić kilka rodzajów zgrzewarki do rur. Dostępne są zgrzewarki do rur PP, PEX i PE. Różnią się one między sobą przeznaczeniem, ale przede wszystkim osiąganą temperaturą topienia się. Zgrzewarki do rur typu PP nagrzewają się do temperatury 100 stopni Celsjusza (taka jest temperatura odporności polipropylenu), PEX nie przekracza 130 stopni Celsjusza, a PE do 60 stopni Celsjusza, bowiem polietylen topi się już w takiej temperaturze. Zanim przystąpisz do wyboru zgrzewarki do rur na wynajem zastanów się, jakiej dokładnie temperatury będziesz potrzebował, aby połączyć interesujące Cię elementy.

 

Ważne jest zachowanie kilku zasad, które ułatwią Ci pracę przy użyciu zgrzewarki do rur. Rura powinna mieć odpowiednią temperaturę wyższą niż 5 stopni Celsjusza. W niższych temperaturze materiał jest bardziej kruchy, może pękać i jest bardziej podatny na zniszczenie. Specjalne nakładki zgrzewarki pozwalają uzyskać prawidłowe połączenie. Nakładki muszą być dopasowane do rozmiaru materiału, zakłada się je na wyłączone urządzenie. Po nagrzaniu do oczekiwanej temperatury mocujesz kształtkę i rurę. Po połączeniu wyjmuje się oba elementy. Po chwili połączenie będzie trwałe i estetyczne.


Zgrzewarki do rur na wynajem – korzyści

Aby wybrać zgrzewarkę do rur na wynajem musisz na Rentools.pl znaleźć narzędzie, które spełnia Twoje oczekiwania. Warto zwrócić uwagę na moc urządzenia, wymienne matryce czy możliwość regulacji temperatury. Ważne są także dodatkowe elementy: specjalne obcinaczki PCV, poręczne wkrętaki, miarki i stojaki pozwalają zajmować się pracą profesjonalnym sprzętem.


Najpopularniejsze zgrzewarki do rur na wynajem, czyli zgrzewarki kielichowe, z łatwością znajdziesz na portalu Rentools.pl. Zgrzewarka kielichowa daje możliwość zgrzewania dwoma sposobami jednocześnie. Wyposażona jest także w kamienie grzewcze w różnych rozmiarach, co umożliwia pracę z różnymi rozmiarami rur. Podczas zgrzewania niezbędne jest używanie rękawic ochronnych, co uchroni pracowników przez bolesnymi oparzeniami.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem