Wiertarki na wynajem

Wiertarki: 72 wyników

Wiertarki na wynajem w Rentools.pl

Trudno wyobrazić sobie plac budowy bez wiertarki, jednego z najbardziej podstawowych i przydatnych narzędzi budowlanych. Istnieje jednak bardzo dużo ich rodzajów, a ciężko oczekiwać, że ktoś pozwoli sobie na zakup kilkunastu sztuk profesjonalnego sprzętu, więc wypożyczalnia wiertarek znajdująca się na platformie Rentools.pl pozwoli Ci w szybki sposób znaleźć narzędzie dla Ciebie. Spośród dostępnych rodzajów urządzeń wyróżniamy m.in. wiertarki ręczne, wiertarki udarowe, wiertarki kątowe, wiertarki akumulatorowe, wiertarki stołowe, wiertarki wielowrzecionowe, wiertarki rewolwerowe, wiertarki stojakowe, wiertarki magnetyczne i do szkła. Jak widać, wybór jest ogromny, więc warto zapoznać się z podstawowymi informacjami, jaka praca wymaga jakiego rodzaju urządzenia.

 

Wypożyczalnia wiertarek – duży wybór

Określenie, do czego wiertarka będzie Ci potrzebna, pozwoli zawęzić poszukiwania idealnego sprzętu dla Ciebie. Warto wspomnieć, że oprócz głównej funkcji, jaką spełniają wiertarki, czyli wiercenia, mogę w podstawowym zakresie być używane jako szlifierki czy frezarki. Często stosowany w wiertarkach udar mechaniczny, czyli ruch obrotowy i posuwisty równocześnie, pozwala na wykonywanie otworów w trudnych materiałach, jak beton czy mur.


Wiertarka kątowa to, wśród kategorii wiertarek, sprzęt do zadań specjalnych, bo może pracować w trudnodostępnych miejscach. Wiertarka magnetyczna posiada za to specjalną stopę magnetyczną, za pomocą której mocuje się urządzenie do podłoża. Dzięki temu otrzymujesz możliwość wykonania bardzo precyzyjnego wiercenia w różnych płaszczyznach. Nie sposób nie wspomnieć o wiertnicach diamentowych, które służą do wiercenia w bardzo twardych i ciężkich w obróbce materiałach, jak marmur, granit, beton czy asfalt.


Aby pracować, bezpiecznie i wydajnie musisz pamiętać o kilku zasadach. Wybranie wiertła dopasowanego do zakresu prac, materiału i oczywiście wiertarki jest podstawą. Podobnie ustawiasz prędkość (bieg) i ewentualnie funkcję udaru (jeśli używasz wiertarki z udarem). Jeśli masz obawy, że uszkodzisz wiercony materiał to zawsze lepiej jest użyć mniejszego wiertła, stopniowo potem powiększając otwór stosując większy rozmiar.


Wynajem wiertarki – dlaczego warto

Profesjonalny sprzęt potrafi kosztować ogromne pieniądze. Jeśli mamy tak bogaty wybór wśród kategorii wiertarek na wynajem na platformie Rentools.pl to możemy odetchnąć. W zależności od materiału, zakresu prac, potrzebnej mocy i umiejętności operatora wybierzesz sprzęt, który optymalnie będziesz mógł wykorzystać.


Proces wiercenia produkuje mnóstwo pyłu i kurzu, więc należy stosować maseczki ochronne, okulary i ochronniki słuchu. Warto zainteresować się także ogranicznikami, które stosuje się podczas czynności wiertniczych. Umieszcza się je w plastikowej obudowie obok uchwytu wiertarki. Pozwala on określić maksymalną głębokość wiercenia i bardzo ułatwia pracę, ponieważ po osiągnięciu założonej głębokości wiertło nie pójdzie dalej. Istotne są także wiertła, jakich będziesz używać. Właściwie każdy typ materiału posiada specjalnie dedykowane dla niego wiertła, co zwiększa efektywność i znacząco uproszcza wykonywane prace.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem