Zaciskarki na wynajem

Zaciskarki: 84 wyników

Zaciskarki na wynajem w Rentools.pl

Podczas prac budowlanych, remontowych i montażowych musimy się zmierzyć z problemem, jaki są niezamontowane końcówki kabli rur lub innych materiałów. Z pomocą przychodzą specjalistyczne narzędzia budowlane, jakimi są zaciskarki na wynajem dostępne na porównywarce Rentools.pl. Dzięki nim w prosty i szybki sposób zaciśniesz końcówki i złączki na przewodach czy też rurach. Mechaniczne zaciskarki możesz stosować do kabli jedno- i wielodrutowych miedzianych i aluminiowych, co czyni je sprzętem bardzo uniwersalnym i przydatnym. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów zaciskarek: ręczne, szczypce, plombownice, kleszcze i karbownice.


Zaciskarki na wynajem – co jest ważne

Zaciskarki wykorzystują działanie siły zgniatającej, w skrócie polega to na założeniu na kabel lub inny materiał złączki lub tulejki i zgnieceniu. Urządzenie musi być prawidłowo skalibrowane, poddawane corocznym przeglądom i wyprodukowane z materiałów najwyższej jakości, które zwiększają trwałość zaciskarki. Niektóre z narzędzi wyposażone są w specjalnym system, który zapobiega niedociśnięciu się końcówek. Zaciskarka otworzy się dopiero wtedy, gdy nastąpi pełne złączenie. W najnowocześniejszych i zaawansowanych technologicznie urządzeniach możemy znaleźć też takie rozwiązania jak obrotowe matryce czy specjalne gniazda do ich przechowywania.


Wybierając zaciskarki na wynajem warto sprawdzić, czy posiadają one wymienne matryce zaciskowe. Dzięki temu będziesz mógł zwiększyć zakres prac urządzenia i stosować podczas większej ilości prac (np. możesz zaciskać końcówki z izolacją i bez niej). Musisz też zwrócić uwagę na wyprofilowanie rękojeści, by była dopasowana do dłoni i umożliwiała ergonomiczną pracę. Ważna jest możliwość pracy zarówno przy użyciu jednej dłoni, jak i oburącz, zwłaszcza w perspektywie długotrwałego zajęcia.


W zależności od rodzaju materiałów, do których musisz użyć zaciskarki, możesz stosować różne metody (m.in. zaprasowania owalne, kwadratowe czy trapezowe). W celach produkcyjnych stosowane są zaciskarki pneumatyczne, dla użytku indywidualnego lub o mniejszym zapotrzebowaniu warto zaopatrzyć się w narzędzia ręczne, lub hydrauliczne. Wybierając sprzęt dla siebie musisz, zwrócić uwagę przede wszystkim na siłę zacisku, rodzaju napędu, rodzaju montażowym szczęk czy gabaryty.


Wynajem zaciskarki – praktyczne wskazówki

Rozważając wybór zaciskarki na wynajem warto porównać różne modele dostępne na porównywarce Rentools.pl. Dzięki temu znajdziesz to urządzenie, które Cię interesuje, dodatkowo w atrakcyjnej cenie i lokalizacji. Jeśli będziesz miał jakieś pytania techniczne lub nie będziesz wiedział, na co zwrócić uwagę podczas wyboru zaciskarki na wynajem, zawsze możesz odezwać się do doradców wypożyczalni narzędzi budowlanych, którzy chętnie udzielną profesjonalnej pomocy.


Aby praca przy użyciu zaciskarki na wynajem przebiegała zgodnie z planem, musisz pamiętać, żeby używać jej zgodnie z zaleceniami producenta. Ważna jest technika zaciskania. Proces powinien odbywać się jednostajnie, bez przerw i bez ponownych uruchomień. Przy niepełnym zacisku szczęki mogą zostać zablokowane (jeśli zaciskarka posiada taką funkcję).

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem