Palniki na wynajem

Palniki na wynajem w Rentools.pl

Aby praca na każdej budowie szła łatwo i szybko, należy korzystać z udogodnień, jakimi są współczesne rozwiązania techniczne, ale także znane już od wieków proste rozwiązania. Za pomocą podgrzewania zmieniamy właściwości wielu materiałów, dzięki czemu możemy je np. łączyć czy formować specjalne kształty. Paniki na wynajem, które znajdziesz na Rentools.pl pomogą Ci w sprawnym przeprowadzeniu remontów i prac budowlanych. Wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie potrzebujesz użyć temperatury w granicach 350 – 1300 stopni Celsjusza. Na naszej platformie Rentools.pl w prosty sposób odszukasz i porównasz najlepsze urządzenie dla Ciebie.


Wynajem palników to dobry wybór

Palniki wykorzystują specjalne paliwo (propan-butan lub butan). Dzięki nim poradzisz sobie z takimi czynnościami jak spawanie metali ciężkich, lutowanie czy cięcie płyt metalowych. Jest to jedna z najpopularniejszych metod rozdzielania metali, które charakteryzują się właściwościami niskostopowymi i niskowęglowymi. Działanie palnika jest oparte na zasadzie, że proces spalania mieszaniny acetylenu i tlenu, które wydobywają się z dyszy palnika, powodują wytwarzanie się bardzo wysokiej temperatury.


Palniki dzielą się na kilka rodzajów. Można rozróżnić palniki gazowe (inaczej zwane mikropalniki), palniki-lutownice gazowe, palniki gazowe dekarskie oraz lampy lutownicze, czyli palniki gazowe na kartusze. W zależności, co musisz zrobić i w jakim materiale, warto wybrać na Rentools.pl odpowiedni sprzęt, by wynajęte palniki spełniły wszystkie Twoje oczekiwania i rzeczywiście usprawniły zaplanowane prace.Mikropalniki posiadają specjalny zbiornik na gaz (tak jak popularne zapalniczki). Dzięki niewielkiemu rozmiarowi można nimi precyzyjnie manewrować. Posiadają dwa rodzaje zapłonów: zapalnik piezoelektryczny i od źródła ognia. Palniki do lutowania to profesjonalny sprzęt, zasilany zazwyczaj gazem propan-butan lub butan. Do pracy z papą stosuje się palniki gazowe dekarskie, które stanowią bardzo bogatą grupę oddzielnie omówioną na naszym portalu. Gazowe palniki na kartusze to ułatwienie logistyczne, ponieważ pozwalają na pracę bez użycia butli gazowych.


Palniki na wynajem – zalety

Oprócz samych palników warto dobrać odpowiednie akcesoria dodatkowe: wymienne końcówki (do lutowania, spawania, opalania) czy wężyki do podłączenia gazu. Na Rentools.pl możesz skorzystać ze sprzętu profesjonalnej i sprawdzonej wypożyczalni budowlanych, co pozwoli Ci na pracę renomowanym sprzętem od sprawdzonych producentów. Palniki na wynajem możesz porównać i wybrać ten rodzaj, który akurat Ci się przyda.


Wypożyczalnie sprzętu budowlanego dostępne na Rentools.pl są doświadczonymi firmami w swoim fachu, dzięki czemu zawsze możesz skorzystać z pomocy doradców. Dzięki tej możliwości pogłębisz swoją fachową wiedzę, a także upewnisz się, że wynajmowany palnik posiadają wszelkie niezbędne badania serwisowe i legalizację, co umożliwi bezpieczną pracę operatorów sprzętu.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem