Skoczki na wynajem

Skoczki: 99 wyników

Skoczki na wynajem w Rentools.pl

Niektóre nazwy sprzętów budowlanych dla laika są całkowicie niezrozumiałe i nic nie znaczą. Do takich nazw i narzędzi można zaliczyć skoczki czyli zagęszczarki stopowe, które znajdziesz na naszej platformie Rentools.pl. Pod tą niepozorną nazwą kryje się jednak sprzęt o sporych możliwościach, które często wykorzystują ekipy budowlane. Skoczki, inaczej zwane również ubijakami, służą do zagęszczania, ubijania podłoża, idealne nadają się do pracy w dosyć wąskich wykopach. Przydają się do wykonywania prac związanych z kładzeniem krawężników, kabli czy instalacji kanalizacyjnych, ale też fundamentów i utwardzania podłoża. Warto poznać więc zagęszczarki stopowe na wynajem bliżej!


Wynajem skoczka w każdym momencie

Skoczki są niewielkim urządzeniem, które dzięki swoim małym gabarytom może pracować w trudnych terenach, np. przy krawędziach ścian lub narożnikach czy wąskich wnękach. Skoczek na wynajem musi obsługiwać operator, oczywiście wyposażony w odpowiednie ochronniki osobiste (ochraniacze słuchu, okulary ochronne, porządne rękawice robocze). Najnowsze urządzenia są tak skonstruowane, żeby wibracje sprzętu były właściwie niezauważalne dla pracownika.

 

Aby właściwie dobrać skoczki na wynajem, musisz określić zakres prac, jaki masz do wykonania: powierzchnie czy rodzaj gruntu. Podczas wyboru odpowiedniego sprzętu powinieneś zwrócić uwagą na gabaryty płyty roboczej - najistotniejszy element skoczka, od którego zależy efektywność i głębokość zagęszczania. Szersza płyta wiąże się z wydajniejszą pracą. Innym ważnym parametrem jest prędkość robocza/maksymalna, która jest opisywana w m2/h lub m/min. Cecha ta jest uzależniona od mocy i skoku ubijania, wymiarów płyty roboczej, a także rodzaju podłoża.


Efektywność ubijaków określa także głębokość zagęszczania. Zależy ona od częstotliwości wibracji, skoku płyty roboczej a także ciężaru maszyny. Ogólne działanie, jakie wykorzystują skoczki na wynajem polega na usunięciu z gruntu cząsteczek wody i powietrza. Dzieje się to za pomocą płyty roboczej. Dzięki temu zabiegowi uzyskujesz zwięzłe, twarde, bardzo zbite podłoże.


Wynajem skoczka - zalety wypożyczenia

Skoczki na wynajem przydają się nie tylko podczas początkowych faz budowy, ale też późniejszych etapów. Dzięki nim poradzisz sobie z przygotowaniem stabilnego podłoża. Rentools.pl pomoże Ci znaleźć, porównać i wybrać sprzęt idealny dla Ciebie. Nie musisz inwestować pieniędzy na zakup własnego urządzenia, ale możesz wybrać rozwiązanie ekonomiczne i sprawdzone przez wielu użytkowników naszego portalu.


Używając maszyn takich jak skoczki pamiętaj, że po skończonej pracy narzędzie powinno być wyczyszczone i zadbane. W przypadku skoczków ważny jest sposób przewożenia ich na budowę lub pomiędzy stanowiskami. Muszą być transportowane w pozycji pionowej, tak, aby gaźnik był zawsze najwyżej. Wynajęte skoczki powinny być użytkowane we właściwy sposób, który określi wypożyczalnia i instrukcję, aby sprzęt mógł cieszyć efektami swojej pracy wiele budów.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem