Pompy na wynajem

Pompy: 195 wyników

Pompy na wynajem w Rentools.pl

Beton to element, który łączy się z każdą budową i remontem. Jest to materiał idealny, plastyczny, po zaschnięciu bardzo twardy, co czyni go niezastąpionym podczas prac budowlanych. Aby ułatwić sobie życie, warto zapoznać się z zaletami, jakie posiadają pompy na wynajem, które łatwo znajdziesz i porównasz na Rentools.pl. Są to m.in. pompy do betonu, które mogą wypełnić świeżym materiałem szalunki. Dzięki nim dostarczenie betonu na spore wysokości jest łatwe i zdecydowanie mniej uciążliwe niż ręczne noszenie go pojemnikami, linami i wiadrami. I oczywiście zdecydowanie bezpieczniejsze. Jak również pompy do wody.


Wynajem pompy - przydatny sprzęt budowlany

Aby pompy do betonu spełniały swoje wymagania, muszą mieć odpowiednią wydajność. Na Rentools.pl możesz znaleźć trzy rodzaje pomp: stacjonarne, mobilne i pompogruszki Stacjonarne pompy na wynajem zazwyczaj są montowane na naczepach i wymagają użycia rurociągu, dzięki któremu możliwy będzie transport materiału do miejsca przeznaczenia. Możesz użyć długiego rurociągu, więc nie jesteś uzależniony od umieszczenia pompy blisko miejsca, gdzie wylewasz beton.


Mobilne pompy do betonu to już spore maszyny, która składają się z podwozia, pompy i czasami wysięgnika z rozdzielaczem. Samochód może być zaopatrzony w gąsienice, dzięki czemu możesz dostać się prawie wszędzie, niezależnie od warunków topograficznych. Pompogruszka do betonu to złożony sprzęt łączący w sobie pompę i podajnik z betoniarką. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli stawiasz na szybkość i wygodę.


Inny podział wyróżnia pompy cylindrowe, wirnikowe i ślimakowe. Ta ostatnia przydaje się także do prac wykończeniowych, ponieważ ma funkcje natrysku, może tworzyć także tynki renowacyjne. Cylindrowe pompy wykorzystują podciśnienie, które tworzy ruch tłoka w dół. Obecnie produkuje się pompy dwucylindrowe, które równocześnie zasysają i tłoczą beton. Pompa wirnikowa jest prostsza, cichsza i pracuje przy stałej prędkości.


Pompy na wynajem - czy to się opłaca

Przy większych pracach budowlanych warto skorzystać z pompy na wynajem. Oszczędzasz czas, pieniądze oraz siły pracowników. Ze względu na to, że praca z betonem wymaga czasu na schnięcie jest to etap początkowy, więc dalszy postęp prac jest od tego uzależniony. Wybieranie produktów dobrej jakości i od sprawdzonych producentów pomoże Ci szybko wykonać wszystkie zaplanowane prace.


Pamiętaj, że pompy na wynajem muszą być dopasowane do Twoich warunków pracy i materiałów, których będziesz używał. Podczas wyboru weź pod uwagę takie czynniki, jak odległość i wysokość względna miejsca umieszczenia pompy od miejsca wylewania betonu, ilość betonu czy wielkość zastosowanego betonu. Dobrym wyborem jest także kontakt z wypożyczalniami dostępnymi na Rentools.pl, które chętnie doradzą Ci w kwestii dopasowania sprzętu do Ciebie.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem