Zagęszczarki na wynajem

Zagęszczarki: 481 wyników

Zagęszczarki na wynajem w Rentools.pl

Szereg prac budowlanych i ziemnych wymaga zagęszczenia podłoża przed przystąpieniem do dalszego etapu wykończenia. W tym celu stosuje się profesjonalne zagęszczarki do gruntu, które mają za zadanie uformowanie podłoża poprzez wibrowanie. W tej grupie zgromadziliśmy zagęszczarki na wynajem oferowane przez profesjonalne wypożyczalnie z całej Polski. Masz dostęp do urządzeń o rozmaitej funkcjonalności, rozmiarach, a także konstrukcji. Wszystkie prezentowane zagęszczarki do wypożyczenia są jednak maszynami wysokiej jakości i utrzymanymi w dobrym stanie technicznym.


Ubijaki do prac budowlanych i ziemnych

Profesjonalne zagęszczarki to urządzenia, które są wykorzystywane w różnego rodzaju zadaniach. Najczęściej trafiają na wynajem zagęszczarki do utwardzania gruntu, które są wyposażone w płytę wibracyjną. Takie maszyny można stosować w pracach drogowych, a także utwardzaniu placów pod powierzchnie z kostki brukowej czy pracach w ogrodzie. Powszechnie wykorzystuje się je również do przygotowania gruntu przed ułożeniem płyt fundamentowych. Zagęszczarki płytowe na wynajem mogą mieć różne wymiary, ciężar, a niektóre są wyposażone w napęd.

Wypożyczalnie oferują również zagęszczarki do betonu, czyli urządzenia przydatne w czasie wykonywania stropów i wylewek betonowych. Ich zadaniem jest poprawa parametrów wytrzymałościowych betonu poprzez zagęszczenie wiążącej mieszanki. Produkt usuwa pęcherzyki powietrza z wierzchniej warstwy betonu, dzięki czemu wytrzymałość mechaniczna i jakość struktury ulegają poprawie. W zależności od potrzeb możesz wybrać zagęszczarki do betonu zewnętrzne, lub przeznaczone do pracy wewnątrz wylanej masy.


Zagęszczarka 100 kg

Zagęszczarki jednokierunkowe o masie 100kg to jedne z popularniejszych maszyn na budowie. Są lżejsze od zagęszczarek 200 czy 300 kg dzięki czemu idealnie sprawdzają się jako podstawowa zagęszczarka gruntu. Są łatwe w obsłudze także dla mniej wprawnego operatora i mają małe drgania. W komplecie z reguły znajdziemy koła transportowe, które ułatwiają zapakowanie na przyczepę i przewiezienie samochodem. Te cechy pozwalają na pracę bez zmęczenia przez cały dzień. 

Ważnym parametrem jest silnik i jego moc. Spotyka się zarówno silniki na benzynę jak i na diesla. Z reguły moc waha się od 2,5 KM przez popularne 9 KM aż po 11 KM. Część z zagęszczarek jest wyposażona w zbiornik na wodę, który pozwala zraszać teren, który się ubija. 

Jeśli szukasz bardziej zaawansowanych modeli sięgnij po zagęszczarkę rewersyjną, która działa w dwóch kierunkach. Umożliwia szybką zmianę kierunku, co przyspiesza pracę, która jest bardziej wydajna. Ułatwieniem jest także rozruch z kluczyka (elektryczny) zamiast standardowego ręcznego. 


Zagęszczarki na wynajem - dlaczego warto po nie sięgnąć?

Prace ziemne, przy których są potrzebne zagęszczarki płytowe, wykonuje się zazwyczaj na samym początku wszystkich prac budowlanych. Przy pracach konstrukcyjnych zagęszczarki nie są już potrzebne, dlatego trzymanie ich na budowie będzie jedynie generowało koszty. W związku z tym wynajem zagęszczarki jest dobrym sposobem na obniżenie kosztów wykonywania prac. Wypożyczasz sprzęt tylko na kilka dni, w czasie najbardziej intensywnych prac ziemnych. Po ich zakończeniu zagęszczarki budowlane możesz zwrócić i zakończyć wydatki związane z ich użytkowaniem.

W tej grupie znalazły się maszyny oferowane przez firmy, które zagęszczarki na wynajem zawsze utrzymują w dobrym stanie technicznym. Wszystkie maszyny są regularnie serwisowane, a także przeprowadzane są na nich niezbędne naprawy. Dzięki temu po wypożyczeniu zagęszczarki masz pewność, że maszyna będzie pracowała skutecznie bez ryzyka wystąpienia awarii. Dbamy też o to, żeby na wynajem trafiały maszyny stosunkowo nowe i pochodzące od profesjonalnych producentów.


Jak głęboko zagęszcza zagęszczarka?

Głębokość zagęszczenia podbudowy z kamienia lub kruszonego kamienia zależy od wielkości kamienia i rodzaju używanej zagęszczarki. Ogólnie rzecz biorąc, zagęszczarka płytowa może zagęścić od 15 do 30 cm głębokości w jednym przejściu.

Profesjonalne zagęszczarki rewersyjne potrafią ubić od 100 do 400 metrów sześciennych w jedną godzinę. Warto zwrócić uwagę na opis, w którym powinny się znaleźć najważniejsze informacje. Ważnym parametrem jest częstotliwość pracy mierzona w drganiach na minutę (skrót z angielskiego VPM - Vibration Per Minute). Częstotliwość z mocą i ciężarem wpływają na szybkość i głębokość ubijania.

Na Rentools znajdziesz największy wybór sprzętu budowlanego w całej Polsce. 

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem