Cykliniarki na wynajem

Cykliniarki: 52 wyników

Cykliniarki na wynajem w Rentools.pl

Piękne parkiety to ozdoba każdego domu i mieszkania. Aby zachowały nienaganny wygląd przez wiele lat konieczne jest dbanie o nie, a w przypadku renowacji warto rozważyć wynajem cykliniarki. Jest to urządzenie, które pozwoli szybko i skutecznie wycyklinować drewnianą podłogę, czyli ją wyszlifować i oczyścić z warstw starego lakieru i farb. Przy jej użyciu możesz także lakierować, woskować czy olejować parkiety. Na rynku można znaleźć cykliniarki przeznaczone do szlifowania betonu i mas szpachlowych. Dzięki Rentools.pl bez problemu znajdziesz i wypożyczysz cykliniarkę dopasowaną do Twoich potrzeb!


Wynajem cykliniarki podczas remontu

Wyróżnia się cztery rodzaje cykliniarek: cykliniarki bębnowe, cykliniarki taśmowe, cykliniarki krawędziowe i polerki. Każda z nich wykorzystuje trochę inne rozwiązania. Cykliniarki bębnowe nie są obecnie polecane ze względu na dosyć skomplikowany sposób wymieniania papieru ściernego. Posiadają jednak wysoką prędkość do 3000 obr./min. Cykliniarki taśmowe mają mniejszą prędkość (do 2000 obr./min), jednak idealnie nadają się do pracy na większych powierzchniach.


Cykliniarki krawędziowe nadają się do pracy w trudno dostępnych miejscach (krawędzie ścian, miejsca pod grzejnikami). Rozpędzają się do dużych prędkości, nawet do 3500 obr./min. Ostatni z typów, czyli polerki, usuwają rysy oraz ubytki powstałe na wskutek cyklinowania. Umożliwiają również rozprowadzanie i rozcieranie wszelkich wosków i olejów po powierzchni. Dzięki osiąganiu stosunkowo niewielkich prędkości (w zakresie 100 – 2400 obr./min.) są łatwiejsze i bezpieczniejsze w użytkowaniu.


Aby wybrać najlepsze narzędzia do Twoich wymagań, musisz określić kilka głównych parametrów, jakie powinny mieć cykliniarki na wynajem. Najważniejszymi parametrami są pobór mocy, średnica tarczy, jej prędkość obrotu, waga i długość pracy ciągłej. Tak naprawdę dokładne określenie, do jakich prac potrzebujesz cykliniarki, ułatwi Ci wybranie profesjonalnego i wydajnego urządzenia.


Cykliniarki wynajem – dlaczego wynajem

Cyklinowanie podłóg jest niezawodnym sposobem, by drewniane podłogi i schody wyglądały jak nowe. Wynajem cykliniarki pozwala na użycie profesjonalnego narzędzia bez konieczności kupowania własnego sprzętu. Wybierając cykliniarki profesjonalnych producentów masz pewność, że dostajesz sprzęt najwyższej klasy. Gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania dotyczące działania cykliniarki czy wyboru odpowiedniej polecamy skontaktować się z doradcą wypożyczalni sprzętu budowlanego, który chętnie pomoże i odpowie na wszystkie pytania.


Żeby zaczynać przygodę z cyklinowaniem, musisz pamiętać, że nieumiejętne jej użytkowanie może doprowadzić do nieodwracalnego zniszczenia parkietu. Warto więc mieć fachowca w swojej brygadzie, który umie posługiwać się takim sprzętem, jak maszyna do cyklinowania, dzięki czemu masz pewność, że nie uszkodzisz podłogi. Istotną kwestią jest fakt, że proces cyklinowania nie produkuje pyłu, więc praca jest bezpieczna dla operatora. Niemniej z cyklinowaniem wiąże się nierozerwanie lakierowanie, więc używanie maseczki ochronnej jest konieczne.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem