Wyciągarki na wynajem

Wyciągarki: 30 wyników

Wyciągarki na wynajem w Rentools.pl

Ułatwianie sobie pracy i zapewnienie wyższego komfortu i bezpieczeństwa to cel, który przyświeca idei tworzenia nowych sprzętów i usprawnianiu istniejących urządzeń. Wynajem wciągarki pomagają w przenoszeniu ładunków, których waga dochodzi do 10 ton. Jest to bezpieczny sposób, który umożliwia sprawną realizację kolejnych etapów budowy. Na Rentools.pl możesz znaleźć, porównać i wypożyczyć sprzęt budowlany renomowanych producentów i rozpocząć współpracę z najlepszymi wypożyczalniami z Twojej okolicy. Aby wykorzystać w całości potencjał wynajętej wyciągarki, wybierz taki rodzaj, który spełni w całości Twoje wymagania co do sprzętu.


Wynajem wyciągarki - co musisz wiedzieć

Wyciągarki na wynajem możesz znaleźć w kilku wariantach - liniowe, łańcuchowe czy elektryczne. Wyciągarki liniowe przydają się podczas stawiania wysokich budynków, mogą podnosić ładunki do wagi 4 ton i na wysokość do 40 metrów (zarówno w poziomie jak i pionie). Modele wyciągarki łańcuchowej mają udźwig do 10 ton, ale ich ograniczeniem jest maksymalna odległość przenoszenia - 3 metry. Co jest ważne, wyciągarki łańcuchowe muszą być zarejestrowane w Urzędzie Dozoru Technicznego, przechodzić badania okresowe w wyznaczonym czasie praz muszą być obsługiwane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.


Elektryczne wyciągarki są wyposażone w napęd elektryczny i sterowanie drogą radiową, co czyni jest bardzo komfortowymi w użytkowaniu. Maksymalny udźwig wynosi do 10 ton, ale zasięg jest imponujący, bo osiąga do 100 m. Dzięki specjalnej budowie przeciwwybuchowej są one bardzo bezpieczne i mogą pracować właściwie w każdych warunkach (efektywnie pełnią swoją funkcję w temperaturach od -20 do + 40 stopni Celsjusza).


Budowa wciągarki jest prosta. Przedmiot mocuje się na specjalnej linie lub haku, który ulega maksymalnemu naprężeniu przez naciąganie liny na bęben za pomocą korby lub pokrętła. W modelu mechanicznym siłą napędową są ludzkie mięśnie, które kręcą specjalną dźwignią. W zależności od zakresu prac, które masz do wykonania, możesz wybrać typ dostosowany do Twoich wymagań. Ważne są kwestie bezpieczeństwa, zwłaszcza przy pracach na takich wysokościach. Część urządzeń wyposażona jest w mechaniczne lub elektryczne hamulce bezpieczeństwa - zapobiega to odwijaniu się liny.


Wynajem wyciągarki to dobry wybór

Podczas budowania wysokich obiektów lub nawet piętrowego domku, podnoszenie przedmiotów, często o znacznej wadze, jest bardzo ważne. Podczas wybierania wyciągarki na wynajem musisz dostosować urządzenie do wagi i rozmiarów transportowych materiałów. Idealny model znajdziesz na Rentools.pl i będziesz się mógł cieszyć sprzętem, który jest sprawdzonych i renomowanych producentów.


Wyciągarki na wynajem i nie tylko, muszą być regularnie konserwowane. Muszą być systematycznie czyszczone, a po zakończeniu prac należy oczyścić wszystkie jej elementy z brudu czy piasku. Lina i łańcuchy mogą się też przecierać czy zużywać. Wypożyczalnie, które znajdziesz na Rentools.pl, dbają o swój sprzęt, dzięki czemu masz gwarancję wysokiej jakości i bezpieczeństwa podczas użytkowania.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem