Osuszacze na wynajem

Osuszacze: 191 wyników

Osuszacze na wynajem w Rentools.pl

Osuszacze na wynajem dostępne na platformie Rentools.pl to bardzo profesjonalny sprzęt, który w szybki i bardzo wydajny sposób pozbędziesz się wilgoci w pomieszczeniach, np. po zalaniu czy podczas remontów w trudnych warunkach atmosferycznych. Dzięki zastosowaniu rozwiązań, jakie oferują osuszacze powietrza, możesz uniknąć opóźnień podczas remontów i wykonać zlecenie na czas. Sprzęt tego rodzaju możesz też używać w przypadku pojawienia się pleśni i grzybów, które są niebezpieczne dla zdrowia, jeśli osoba jest narażona na długotrwały kontakt z nimi. Wynajęte osuszacze pozwolą trwale usunąć problem, pozbywając się wilgoci z murów.


Osuszacz powietrza budowlany – jak działa?

Jeśli wilgotność powietrza przekracza 60%, możesz zastanowić się nad użyciem profesjonalnych osuszaczy powietrza. Taki wysoki poziom wilgoci powoduje rozwój bakterii i grzybów, a także uniemożliwia wykonanie niektórych prac remontowych czy wykończeniowych. Takie niekorzystne warunki są szczególnie częste w okresie zimowym, gdy pomieszczenie jest nieogrzewane i nieocieplone, a także słabo wentylowane. Aby uniknąć takich sytuacji, sprawdź na Rentools.pl, jakie osuszacze na wynajem oferują wypożyczalnie z całej Polski.

 

Osuszacze budowlane występują w kilku rodzajach. Osuszacz kondensacyjny działa na zasadzie bardzo dobrze znanej lodówki. Sercem tego rodzaju sprzętu jest kompresor. Układ chłodniczy musi być hermetyczny i nie ma potrzeby uzupełniania w nim czynnika, jednak niezbędne jest regularne czyszczenie filtra powietrza. Są to bardzo wydajne urządzenia, jeśli pracują w warunkach bardzo wysokiej wilgotności powietrza i wysokiej temperaturze. W innych ich wydajność stopniowo spada.

 

Osuszacze adsorpcyjne korzystają ze zjawiska adsorpcji, czyli gromadzenia wody na powierzchni adsorbentu. Dlatego najważniejszym elementem budowy tego rodzaju osuszacza jest rotor wykonany najczęściej z żelu krzemionkowego. W celach przemysłowych używa się urządzeń wyposażonych w specjalne systemy odprowadzające przechwyconą wilgoć na zewnątrz. Adsorpcyjne osuszacze na wynajem nie mogą być używane w pomieszczeniach, w których panuje duże zapylenie, jednak w pozostałych warunkach ich wydajność jest na stałym poziomie.


Osuszacz powietrza wynajem – proste zasady

Aby wybrać idealny sprzęt, wynajęte osuszacze muszą spełniać Twoje wymagania. Profesjonalne narzędzia budowlane posiadają specjalną obudowę, która jest odporna na uderzenia i wstrząsy, ma odpowiednio duże koła, które uproszczą transport, ale przede wszystkim oferują bardzo dużą wydajność, która jest często najważniejszym kryterium wyboru.


Dzięki Rentools.pl wybierzesz osuszacze na wynajem, które poradzą sobie na każdej budowie, dodatkowo masz pewność, że będą to narzędzia od najlepszych producentów. Wypożyczalnia oferuje nie tylko sprzęt budowlany, ale też profesjonalne porady i odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Możesz spokojnie skupić się na swojej pracy, nie martwiąc się sprzętem, bo ten w prosty i wygodny sposób znajdziesz na naszej platformie!

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem