Płyty drogowe na wynajem

Płyty drogowe na wynajem w Rentools.pl

Aby dojazd na plac budowy przebiegał w sposób bezproblemowy, musisz odpowiednio przygotować drogi dojazdowe. Wielokrotne przejeżdżanie ciężkiego sprzętu, tony przewożonych materiałów budowlanych sprawiają, że utwardzenie dojazdu to jedyne rozsądne wyjście. Na portalu Rentools.pl znajdziesz płyty drogowe, dzięki którym uporasz się z tym problemem, a wynajem płyt drogowych zamiast ich kupna pozwoli zaoszczędzić Twojemu portfelowi. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybko i sprawie wybudujesz trwałą drogę dojazdową czy montażową.


Wynajem płyty drogowej - konieczne rozwiązanie

Płyta drogowa to element budowlany, który ma kształt prostokąta lub kwadratu, a jego wymiary zazwyczaj nie przekraczają 1 metra. Stworzone są z trwałego materiału, najczęściej betonu lub spotyka się płyty żelbetonowe, dzięki czemu są trwałe na uszkodzenia i bardzo wytrzymałe. Niewielkie rozmiary pojedynczej płyty dają możliwość układania dowolnych powierzchni. Dużym argumentem płyt drogowych jest ich łatwy demontaż, a przy tym wykazują się większą odpornością na uszkodzenia niż np. drogi asfaltowe czy kostki brukowe.


Płyty betonowe dzielą się na kilka rodzajów. Płyty drogowe JOMB to najpopularniejszy model, który umożliwia płynną jazdę bez uskoków. Cechują się dużą wytrzymałością i możliwością montażu ręcznego. Płyty drogowe MON przeznaczona jest do utwardzania nawierzchni parkingowych, ponieważ nie posiadają żadnych wyżłobień ani otworów. podobnie jak płyty drogowe JUMBO. Model MEBA ze względu na swój charakterystyczny układ nadają się do ułożenia dróg dojazdowych czy placu wokół posesji. Są to płyty drogowe ażurowe, które mogą być wypełnione drobnymi kamykami lub trawą, co podnosi ich walory estetyczne.


Wynajem płyt drogowych wiąże się z oczyszczeniem terenu pod wyznaczoną trasą. Należy usunąć wszelkie śmieci, elementy infrastruktury czy liście. Aby płyty drogowe spełniały swoją rolę, muszą być układane na warstwie podbudowy i wyrównawczej, czyli cienkiego pasu piasku lub żwiru i warstwy zmieszanego cementu i piasku. Układając płyty drogowe pamiętaj, że powinny one przylegać do siebie, ale musi być zachowany odstęp dylatacyjny. Płyty drogowe betonowe czy płyty żelbetowe nie mogą być w żaden sposób uszkodzona - wpływa to wytrzymałość drogi tymczasowej.


Płyty drogowe - wynajem to rozsądna opcja

Płyty drogowe są niezbędne podczas budowy. Dzięki nim masz pewność, że pomimo nawet największego błota, ciężkie maszyny budowlane dojadą na plac budowy w stanie nienaruszonym i bez uszkodzeń spowodowanych kiepskim stanem nawierzchni dojazdowej. Wypożyczalnie sprzętu budowlanego, który znajdziesz na portalu Rentools.pl pochodzą od sprawdzonych producentów, dzięki czemu masz pewność, że wynajem płyt drogowych jest dobrym wyborem.


Rentools.pl umożliwia Ci porównanie i wybranie najatrakcyjniejszej oferty dla Ciebie. Płyty drogowe, które nie są aktualnie używane, zajmują dużo miejsca magazynowego. Dzięki wypożyczeniu tych elementów, nie musisz się martwić o przechowywanie czy odpowiednie składowanie płyt tymczasowych, tylko korzystasz z nich wtedy, kiedy naprawdę ich potrzebujesz. Jest to korzystne rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale też logistyczne.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem