Szalunki i podpory na wynajem

Szalunki i podpory: 73 wyników

Szalunki i podpory na wynajem w Rentools.pl

Prace budowlane wymagają równie dużej ilości maszyn budowlanych, sprzętów, pracowników, materiałów budowlanych, ale też czasu. Czas ten wyraźnie można zauważyć na podstawie pracy z betonem, który oprócz procesu tworzenia, przemieszczania i wylewania, potrzebuje czasu do zastygnięcia, żeby stworzyć trwałą i solidną konstrukcję. Niezwykle pomocne są wszelkiego rodzaju szalunki (inaczej znane jako deskowania) i podpory szalunkowe. Wypożyczenie szalunków dzięki Rentools.pl jest bardzo prostą i szybką czynnością, która pomoże Ci w znalezieniu najkorzystniejszej oferty dla Ciebie.


Deskowanie na każdą budowę

Kiedy potrzebujesz szalunków? Niezbędne są one podczas wykonywania fundamentów budynków, żelbetowych stropów czy robienia cokołów ogrodzeń z betonu. Deskowanie to specjalna tymczasowa konstrukcja, wykonana z desek lub drewnianych płyt, czasami wodoodpornej sklejki lub metalowa, która pozwala uzyskać zamierzony kształt. Po zastygnięciu betonu, podpory się usuwa, a kształt budowanej konstrukcji ma stabilną formę. Dzięki szalunkom można też podtrzymywać wykonane wcześniej zbrojenie.


Rozróżniamy kilka rodzajów szalunków, które stosuje się najczęściej podczas prac budowlanych. Szalunki stropowe, jak sugeruje nazwa, stosuje się do podtrzymywania stropów. W tym czasie można nałożyć na strop cement, który następnie trzeba odpowiednio uformować. Szalunki do wykopów mają na celu zabezpieczenia miejsca pracy czy infrastrukturę użytkową przed osypywaniem. Tego typu podpora jest regulowana prawnie - musi powstać na ścianie, której wysokość jest powyżej 1,25 cm, a szalunek musi wystawać ponad 10 cm nad poziom gruntu. Obudowa do wykopów niezbędna jest podczas wszelkich prac wodnych, kanalizacyjnych czy drogowo-inżynieryjnych.


Szalunki ścienne służą do zabezpieczenia wszelkich otworów, które znajdują się w ścianie: nadproży okien i drzwi. W tym rodzaju szalunków wyróżnia się dwa podtypu: lekkogabarytowe i średniogabarytowe. Różnią się między sobą sposobem montażu, bo lekkogabarytowe można montować samodzielnie, do drugich konieczne jest użycie specjalistycznych maszyn, np. żurawia budowlanego. Szalunek tracony to specjalna forma, którą wypełnia się zbrojeniem i betonem, tworząc tym samym wytrzymały rdzeń konstrukcyjny. Mogą mieć formę bloczków, co umożliwia wykorzystywanie ich do tworzenia elementów podobnych do pustaków czy cegieł.


Szalunki ścienne - wynajem czy zakup?

Szalunek jest niezbędny podczas wykonywania prac budowlanych, właściwie na każdym etapie. W zależności od rodzaju prac, a także konstrukcji do wykonania, możesz wybrać różne rodzaje sprzętu. Wynajem szalunków jest korzystny, ponieważ umożliwia dopasowanie konkretnego typu szalunku za każdym razem, zamiast kupowania różnych rodzajów podpór. Ceny szalunków produkcji renomowanych firm to wysoki wydatek, więc warto zapoznać się z ofertą Rentools.pl.


Wypożyczalnie sprzętu budowlanego są odpowiedzialne za zachowanie narzędzi i elementów infrastruktury w stanie bardzo dobrym, więc problemy serwisowania są po stronie pracowników wypożyczalni. Także proces magazynowania nie dotyczy wynajmującego - nie przejmujesz się, co zrobić z sprzętem, którego nie używasz. Dzięki temu nie narażasz się na dodatkowe koszty związane z zagospodarowaniem magazynów czy dodatkowymi transportami. Wynajem szalunków jest zatem rozsądnym wyborem ekonomicznym.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem