Schody i klatki na wynajem

Schody i klatki na wynajem w Rentools.pl

Aby ułatwić pracownikom przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi piętrami budowanych budynków, a przy okazji zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa, warto zapoznać się z ofertą Rentools.pl i poznać schody tymczasowe. Wynajem tych elementów infrastruktury budowlanej, a także klatek schodowych tymczasowych jest rozwiązaniem korzystnym ekonomicznie i umożliwia szybkie zdobycie niezbędnego wyposażenia. Schody budowlane są stabilną, uniwersalną i łatwą w montażu alternatywą do ciężkich schodów drewnianych czy niezbyt bezpiecznego wchodzenia po drabinie.


Schody tymczasowe - wynajem na każdą budowę

Schody mobilne to specjalna konstrukcja, dzięki której pracownicy mogą w sposób wygodny i co najważniejsze wygodny, przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi piętrami budynków. Wykonywane są z trwałych i bardzo wytrzymałych materiałów, dzięki czemu charakteryzują się wysoką stabilnością, przy okazji posiadając specjalne dodatkowe zabezpieczenia, takie jak antypoślizgowe stopnie, możliwość dowolnego łączenia modułów czy łatwy montaż i transport. Schody tymczasowe mają regulowane nachylenie, dzięki czemu możesz je dostosować do warunków panujących na Twojej budowie.


Na Rentools.pl można wypożyczyć nie tylko schody tymczasowe. Wynajem klatek schodowych tymczasowych to rozwiązanie, które umożliwi szybkie i bezpieczne poruszanie się na różnych wysokościach. Klatki schodowe składają się z kilku modułów mających określoną wysokość. Cała konstrukcja jest wykonana z trwałego materiału, odpornego na warunki atmosferyczne. Zarówno schody mobilne, jak i klatki schodowe tymczasowe muszą spełniać normę EN 12811 i warunki nośności w klasie 1.


Schody tymczasowe można wykorzystywać nie tylko podczas przemieszczania się pomiędzy piętrami budynków, ale także w poruszaniu się na skarpach i wykopach o różnym stopniu nachylenia i sporych różnic wysokości. Montaż takich konstrukcji jest szybki i nieskomplikowany oraz nie wymaga od pracowników posiadania specjalnych uprawnień. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa stosuje się antypoślizgowe uchwyty u dołu i góry schodów, regulowane barierki ochronne czy specjalne blokady, które zabezpieczają schody przed samoistnym złożeniem się. Aby zwiększyć sztywność konstrukcji stosuje się czasami słupki podpierające.


Schody tymczasowe - wynajem się opłaca

Nie na każdą budowę potrzebne jest takie rozwiązanie jak schody mobilne, a zakup kilku modułów sprawdzonych producentów to niemały wydatek. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego daje możliwość wynajęcia potrzebnych elementów infrastruktury, a dzięki portalowi Rentools.pl możesz w prosty i wygodny sposób znaleźć i porównać interesujące Cię oferty z Twojej okolicy. Dodatkowo nie musisz się martwić o miejsce magazynowe, ponieważ tym zajmie się wypożyczalnia.


Pamiętaj dbaj o to by schody mobilne i tymczasowe klatki schodowe podczas użytkowania ich na budowie nie były zanieczyszczone błotem, które może przyczynić się do poślizgu czy upadku pracownika. Stopnie i platformy są specjalnie wytłoczone, by wykazywać cechy antypoślizgowe, jednak zachowanie czystości i właściwych warunków pracy muszą być zgodne z wymogami BHP i obowiązującymi normami.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem