Rozdzielnie na wynajem

Rozdzielnie na wynajem w Rentools.pl

Energia elektryczna jest niezbędna na placu budowy, bez niej bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe jest prowadzenie jakichkolwiek prac budowlanych. Niezbędna będzie zatem rozdzielnica, która umożliwi zasilanie odbiorników energii. Dzięki Rentools.pl w prosty i szybki sposób znajdziesz, porównasz i wynajmiesz najlepszy model rozdzielni dla Ciebie i Twojej budowy. Odpowiednio zamontowana rozdzielnica w bezpieczny sposób pomoże Ci podczas prac budowlanych. Popularna “eRBetka” radzi sobie doskonale w warunkach zewnętrznych, dzięki czemu jest zazwyczaj jednym z pierwszych elementów infrastruktury budowlanej.


Rozdzielnica niezbędna na budowie

Rozdzielnia jest to narzędzie, które jest bardzo wszechstronnym i funkcjonalnym sprzętem, dającym przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa. Jej głównym zadaniem jest rozdzielenie zasilania elektrycznego na obwody. Rozdzielnia elektryczna mieści się w skrzynce, w której znajdują się moduły sterujące, pomiarowe czy sygnalizacyjne, a także układy umożliwiające natychmiastowe i bezpieczne odcięcie prądu.


Na placach budów zazwyczaj montuje się standardowe rozdzielnie i rozdzielnice z licznikiem, dzięki któremu można sprawdzać ilość wykorzystywanej energii. Innym podziałem jest rozróżnienie według sposoby montażu, wyróżniamy rozdzielnie stacjonarne i mobilne. Stacjonarne rozdzielnie budowlane to duże urządzenia, które zazwyczaj montuje się na stałe na czas trwania budowy. Rozdzielnia mobilna pozwala na jej swobodne przemieszczanie, jest też dużo mniejsza i posiada mniej gniazdek niż model stacjonarny.


Z racji umieszczania rozdzielni zazwyczaj na zewnątrz, ważny jest materiał, z którego jest ona zrobiona. Musi być wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne i odpowiednio zabezpieczony. Najbardziej wytrzymałe są rozdzielnie metalowe i z materiałów termoutwardzalnych. Spotyka się też obudowy aluminiowe lub z tworzyw sztucznych. Warto zapoznać się też z oznaczeniami określającymi stopień ochrony przed deszczem i ciałami obcymi. IP44 to model standardowy, czyli ochrona przed opadami o średnicy od 1 mm. IP54 może chronić przed pyłem i deszczem, a IP65 zapewnia ochronę także przed strumieniem wody.


Rozdzielnia elektryczna na wynajem

Rozdzielnia na budowie musi spełniać szereg norm i regulacji prawnych, by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Współczesne rozdzielnie na budowie wyposażone są w wyłączniki nadprądowe, różnicoprądowe czy ograniczniki przepięć. Dzięki ich zastosowaniu masz pewność, że podpięte urządzenia są odpowiednio zabezpieczone. Montażem rozdzielni na placu budowy musi się zająć wyszkolony i wykwalifikowany pracownik z odpowiednimi uprawnieniami, aby mieć pewność, że wszystko zostało należycie podpięte.


Pamiętaj, że rozdzielnia musi być dopasowana do konkretnej budowy, więc możliwość wynajęcia urządzenia pod konkretną inwestycję jest bardzo opłacalną opcją. W wypożyczalniach, które znajdziesz na portalu Rentools.pl, dostępne są rozdzielnie od najlepszych producentów, wykorzystujące nowoczesne technologie, dzięki czemu charakteryzują się jeszcze wyższym poziomem bezpieczeństwa. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego dba także o właściwe konserwacje i przeglądy urządzenia, dzięki czemu masz pewność, że korzystasz z niezawodnej rozdzielni.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem