Zbiorniki na paliwo na wynajem

Zbiorniki na paliwo na wynajem w Rentools.pl

Bez stałego dostępu do paliwa, w dużej części przypadków, prace na budowie są mocno ograniczone. Dlatego warto rozważyć rozwiązanie, które umożliwia stały dostęp do większej ilości paliwa, które jest niezbędne do pracy maszynami budowlanymi. Zbiornik na paliwo jest znacznym ułatwieniem i pozwala zredukować czas postoju maszyny związany z brakiem paliwa. Współczesne dystrybutory paliwa działają przy pomocy instalacji elektrycznej, są bezpieczne i spełniają wymogi prawne oraz środowiskowe. Dzięki platformie Rentools.pl ich wynajem będzie szybki i prosty - znajdziesz interesujący Cię produkt, porównasz z innymi ofertami z Twojej okolicy i wypożyczysz najatrakcyjniejszą dla Ciebie opcję, którą oferuje wypożyczalnie sprzętu budowlanego.


Zbiorniki na paliwo - co musisz zrobić?

Zanim zaczniesz korzystać z zbiornika na paliwo, pamiętaj, że zbiornik na paliwo musi spełniać wymogi prawne dotyczące bezpiecznego składowania i przechowywania paliwa, ponieważ ich nieprzestrzeganie może grozić wysokimi karami nałożonymi przez organy państwowe. Zbiornik na paliwo musi być także odpowiednio zabezpieczone przed ewentualną kradzieżą, np. poprzez zamontowane solidne zamki czy plomby. Warto zapoznać się także z możliwością wyposażenia zbiornika w dodatkowe filtry. Zgodnie z zmienioną w 2020 roku ustawą Prawo budowlane zbiornik na paliwo nie wymaga pozwolenia na budowę, pod warunkiem, że pojemność zbiornika wynosi do 5 m3 (5000 litrów).


Zbiornik dwupłaszczowy na paliwo posiada pojemność do 5 000 litrów, więc umożliwia przechowywanie paliwa w formie stacjonarnej np. na placu budowy, która jest przewidziana na długi okres realizacji. Mobilny zbiornik na paliwo przydaje się także na budowach, gdzie nie ma możliwości postawienia zbiornika stacjonarnego. Mobilne zbiorniki na paliwo mają mniejsze pojemności (zazwyczaj do 900 litrów), ale są niewielkich gabarytów, a często można je zamontować na pojazdach technicznych, dzięki czemu mogą dojechać właściwie w każde miejsce.


Mobilny zbiornik na paliwo jest tak skonstruowany, by zapobiegać nadmiernym ruchom paliwa, co pozwala na bezpieczny ich transport. Specjalna budowa pojemników umożliwia ich przesuwanie za pomocą wózka widłowego czy dźwigu budowlanego. Ważną kwestią jest ochrona środowiska, dlatego warto wybrać zbiornik na paliwo wyposażony w specjalne akcesoria zapobiegające wyciekowi oleju czy paliwa na zewnątrz.


Zbiornik na paliwo na każdej budowie

Podczas wyboru zbiornika na paliwo, warto przeanalizować, jakiej wielkości i oczekiwania masz względem takiego sprzętu. Zbiorniki na paliwo, niezależnie od rodzaju, są wyposażone w wydajne pompy, przewody ssawne czy dystrybucyjne, więc korzystając z oferty wypożyczalni znajdujących się na portalu Rentools.pl masz pewność, że otrzymujesz kompletne narzędzie. Możesz także skorzystać z pomocy specjalistów z wypożyczalni, którzy chętnie pomogą podczas wyboru odpowiedniego zbiornika do paliwa.


Koszt zakupu zbiornika na paliwa to kwota rzędu kilku tysięcy złotych, więc wypożyczenie jest rozwiązaniem korzystnym ekonomicznie. Płacisz tylko w okresie, w którym realnie użytkujesz zbiornik na paliwo, nie przyjmując się miesiącami bez zapotrzebowania na nią. Także wszelkiego rodzaju prace serwisowe czy obowiązkowe przeglądy są w zakresie obowiązków wypożyczalni, Ty otrzymujesz sprzęt budowlany na wynajem sprawny i od najlepszych producentów na rynku.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem