Rusztowania na wynajem

Rusztowania: 170 wyników

Rusztowania na wynajem w Rentools.pl

Wszelkie wykonywane prace budowlane na wysokościach wymagają zastosowania niezbędnego zabezpieczenia pracowników i sprzętu. Niezastąpione są rusztowania, które umożliwiają swobodne i bezpieczne wykonywanie prac, dodatkowo są proste w montażu i demontażu. Wypożyczalnia rusztowań, którą znajdziesz dzięki portalowi Rentools.pl, umożliwi Ci w prosty i szybki sposób znalezienie sprzętu dopasowanego do Twoich potrzeb i warunków panujących na budowie. Wynajem rusztowań jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, zwłaszcza że ciężko wyobrazić sobie bez nich budowanie murów, montaż elementów zewnętrznych czy prace związane z nakładaniem tynków na wyższych piętrach.


Wypożyczenie rusztowań to rozsądny krok!

Rusztowania to prosty sprzęt budowlany, na który składają się pionowe i poziome elementy wykonane z trwałego i często lekkiego materiału. Oczywiście rusztowania na wynajem muszą spełniać wszystkie obowiązujące normy i przepisy, aby praca przy ich użyciu przebiegała w sposób bezpieczny. Rusztowania mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz budynków, jak i podczas prac zewnętrznych. Ich niewątpliwą zaletą jest szybki i łatwy montaż. Rusztowania budowlane mogą być zbudowane z drewna, rusztowania stalowe, rusztowania aluminiowe lub rusztowania z włókna szklanego.

Rusztowania na wynajem można podzielić na kilka rodzajów. Najpopularniejsze są rusztowania warszawskie, które składają się z modułów (moduł to dwie pionowe rury połączone dwiema cieńszymi. Jego montaż nie wymaga używania śrub - zastosowano łączenia czopowe. Rusztowania rurowo-złączkowe składają się stalowe rury i złącza (krzyżowe, obrotowe i wzdłużne), a także podstawki, deski bortnicowe, płyty pomostowe czy drabiny przystawne. Montaż tego typu rusztowania wymaga poświęcenia większej ilości czasu, są za to bardzo uniwersalne. Rusztowania ramowe posiadają barierki, które podnoszą poziom bezpieczeństwa i są preferowane w sytuacjach, gdy zastosowano różne szerokości pomostów.


Innym podziałem rusztowań jest wyróżnienie rusztowań jezdnych i rusztowań elewacyjnych. Rusztowania jezdne typu wieżowego składają się z ramy z kółkami i specjalnego pomostu z barierkami. Zapewniają dużą stabilność i mobilność przy zachowaniu lekkości całego sprzętu, a także są bardzo szybkie i łatwe w montażu. Można je układać w dowolne konfiguracje, w zależności od użytych elementów. Pamiętaj jednak, że użycie tego typu rusztowania daje niezbyt dużą wysokość roboczą. Rusztowania elewacyjne to sprzęt, który należy kotwić do ścian budynków, dzięki czemu rusztowanie będzie odpowiednio sztywne i statyczne.


Wynajem rusztowań czy jednak zakup?

Montaż i demontaż rusztowań może wykonać tylko i wyłącznie osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia. Wszystkie rodzaje rusztowań wymagają używania przez pracowników środków ochrony indywidualnej, czyli kasku ochronnego, obuwia klasy S3, okularów, rękawic i szelek ochronnych. Na Rentools.pl znajdziesz wypożyczalnie rusztowań, które zaoferuje najlepszą ofertę, skrojoną do Twoich potrzeb, mając przy okazji pewność, że sprzęt spełnia wszystkie niezbędne normy.

Pamiętaj, że wybierając konkretny typ rusztowania musisz zwrócić uwagę na nośność podłoża, na którym chcesz postawić rusztowanie - nie może to być teren grząski czy podmokły. Teren wokół budowy także musi być zabezpieczony - jeśli wykonujesz pracę przy drodze lub chodniku, to konieczne jest zamontowanie specjalnego daszka ochronnego, który chroni osoby postronne. Wypożyczenie rusztowań musi być przemyślane, ale wybierając wynajem zaoszczędzasz czas i pieniądze, zyskując profesjonalny sprzęt.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem