Oświetlenie na wynajem

Oświetlenie: 39 wyników

Oświetlenie na wynajem w Rentools.pl

Praca na budowie niekoniecznie odbywa się na etacie 8-godzinnym pomiędzy 7.00 a 15.00. Często praktykuje się prace na dwie zmiany, czasami po prostu panuje jesienno-zimowa aura, warto więc zadbać o odpowiednie oświetlenie na budowie. Jest to nie tylko wygoda czy wydłużenie czas pracy na budowie, ale jest to także obowiązek regulowany prawnie. Oświetlenie placu budowy jest więc istotną i niezbędną kwestią, dlatego też warto zapoznać się z ofertą dostępną na portalu Rentools.pl, gdzie zgromadzone są najlepsze wypożyczalnie sprzętu budowlanego


Wynajem oświetlenia na plac budowy

Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2006 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych określa, że miejsca niebezpieczne, drogi ewakuacyjne i bramki ustawione przed skrzyżowaniem dróg z napowietrznymi liniami elektroenergetycznymi muszą być oświetlone. Oczywiście oświetlenie placu budowy nie może oślepiać pracowników, wydłużać cieni, zmieniać barwę znaków, zakłócać odbiór sygnałów czy stwarzać efekt stroboskopowy. Decydując się na wynajem oświetlenia musisz dopasować jego parametry do charakteru prac, jaki masz do wykonania.


Tymczasowe oświetlenie na budowie musi być odpowiednio rozmieszczone, ale też mieć dopasowany prawidłowy rodzaj emitowanego światła. Ilość i moc halogenów, bo to je zazwyczaj się stosuje na placach budowy, jest uzależniona od powierzchni, którą chcesz doświetlić. Aby zwiększyć komfort i poziom bezpieczeństwa, pomyśl nad zamontowaniem halogenów o mocy co najmniej 50W o barwie światła neutralnej (jest to barwa najbardziej zbliżona do naturalnego dziennego światła). Dzięki temu zabiegowi pracownicy będą mniej odczuwali zmęczenie, a ich praca będzie mogła być wydajniejsza.


Wypożyczalnia oświetlenia na budowę oferuje zazwyczaj bardzo praktyczne przenośne halogeny LED. Ich ważnym elementem jest stabilny stojak, który można ustawić w dowolnym miejscu. Na rynku dostępne są dwie wersje zasilania takich przenośnych reflektorów: akumulatorowa i zasilana sieciowym kablem. Halogen na budowę z akumulatorem jest bardzo przydatny w sytuacjach, gdy nie masz możliwości podłączenia go do prądu lub awaryjnie na wypadek problemów z siecią. Wydajny akumulator umożliwia pracę nawet do 4 godzin.


Wypożyczalnia oświetlenia - rozsądny wybór

Wybierając odpowiedni sprzęt na swoją budowę, w tym oświetlenie, należy pamiętać, żeby dobrać rodzaj i ilość elementów do powierzchni placu i rodzaju wykonywanej pracy. Oświetlenie placu budowy musi się charakteryzować dużą odpornością na zniszczenia i warunki atmosferyczne, a także na pył i wilgotność. Musisz pamiętać, żeby zamontowane oświetlenie umożliwiało swobodne odczytanie tablic i znaków ostrzegawczych. Nie można także montować dodatkowych punktów świetlnych na żadnych wysokich konstrukcjach (maszty, żurawie budowlane), ponieważ powinny mieć one własne oświetlenie pozycyjne.


Rentools.pl umożliwia znalezienie najlepszej oferty dla Ciebie. Każda wypożyczalnia oświetlenia dostępna na naszym portalu oferuje renomowany i przetestowany sprzęt budowlany na atrakcyjnych warunkach wynajmu. Ceny reflektorów zaczynają się od kilkuset złotych, a do tego dochodzi odpowiedni serwis tych urządzeń. Korzystając z produktów, które ma w swojej ofercie wypożyczalnia sprzętu budowlanego, możesz swobodnie zająć się budową, a oświetlenie w korzystnej cenie w prosty sposób znajdziesz na Rentools.pl.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem