Agregaty stacjonarne na wynajem

Agregaty stacjonarne: 71 wyników

Agregaty stacjonarne na wynajem w Rentools.pl

Aby prace na budowie mogły przebiegać płynnie i bez zakłóceń należy być przygotowanym na każde warunki. Dobrym przykładem przezorności, a właściwie koniecznością i normą podczas każdej budowy jest agregat stacjonarny. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania możesz stosować zasilane na prąd narzędzia budowlane np. przed przyłączeniem mediów czy podczas wykonywania prac na zewnątrz. Wypożyczalnia agregatu prądotwórczego, którą znajdziesz na Rentools.pl, jest profesjonalną firmą, dzięki czemu masz pewność, że wynajem sprzętu budowlanego będzie najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem!


Wypożyczalnia agregatu pomoże Ci podczas prac

Agregat prądotwórczy jest niezbędny do używania wielu innych sprzętów czy elektronarzędzi, więc zazwyczaj po prostu musi znaleźć się na wyposażeniu każdego placu budowy. Pamiętaj, że rodzaj i typ agregatu prądotwórczego musi być dostosowany do warunków, jakie panują na budowie oraz Twoich oczekiwań wobec urządzenia. Można spotkać kilka rodzajów agregatów stacjonarnych. Agregat prądotwórczy jednofazowy to najprostszy i mający niewielką moc sprzęt budowlany na wynajem, niestety nie sprawdzi się na dużych budowach. Agregat trójfazowy to idealne rozwiązanie, gdy potrzebujesz urządzenia do obsługi sprzętu o sporej mocy.


Agregat prądotwórczy to specjalistyczne urządzenie elektromechaniczne, które przetwarza energię mechaniczną na elektryczną. Dzieje się to dzięki prądnicy synchronicznej, silnikowi i rozdzielnicy elektrycznej. Właśnie prądnica jest najważniejszą częścią agregatu, ponieważ ilość uzwojeń w cewkach określa, czy mamy do czynienia z agregatem jednofazowym, czy trójfazowym. Oprócz wcześniej wymienionych elementów niezbędne są też urządzenia kontrolno-pomiarowe. Pamiętaj, że obudowa agregatu jest też ważna - powinna być odporna na działanie czynników atmosferycznych.


W zależności od rodzaju silnika napędowego można rozróżnić agregat benzynowy, agregat wysokoprężny (diesla) - o ogromnej mocy, posiadające system chłodzenia powietrza oraz agregaty zasilane akumulatorami. Agregat akumulatorowy jest najmniej wydajny, ale za to cichy i bezpieczny podczas prac wewnątrz budynków. Agregaty zasilane paliwem zazwyczaj są bardzo wydajne i potrafią zapewnić efektywną pracę, jednak wytwarzają sporo spalin i są stosunkowo głośne. Częstą praktyką jest lokalizowanie ich na zewnątrz, by nie obciążać zbytnio pracowników pracujących w pomieszczeniach.


Wynajem agregatu - to się opłaca!

Wybierając agregat prądotwórczy należy wcześniej określić, jakiego rodzaju urządzenia będziesz chciał nimi zasilać. Zwróć uwagę, że odbiorniki indukcyjne i elektroniczne powinny pracować w stabilnych parametrach częstotliwości i napięcia mocy, więc jakość prądu powinna być naprawdę wysoka. Warto więc sprawdzić, czy wybrany agregat stacjonarny posiada system stabilizacji napięcia, np. cyklokonwerter, cyfrowy automatyczny regulator napięcia (D-AVT), inteligentny automatyczny regulator napięcia (i-AVR) czy może jest to agregat z prądnicą inwerterową.


Bezpieczeństwo pracy jest najważniejsze, więc pamiętaj, by instalacją agregatu stacjonarnego zajmowała się osoba z odpowiednim doświadczeniem. Wynajem agregatu prądotwórczego pozwala Ci cieszyć się urządzeniem renomowanych marek bez martwienia się o systematyczne konserwację czy zagospodarowanie miejsca na przechowywanie nieużywanego sprzętu. Wypożyczenie agregatu jest więc opłacalne i ekonomiczne, a najlepsze wypożyczalnie sprzętu budowlanego znajdziesz na Rentools.pl.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem