Windy na wynajem

Windy na wynajem w Rentools.pl

Prace na wysokościach na budowie wymagają odpowiedniego przygotowania, aby po pierwsze przebiegały sprawnie, a po drugie były bezpieczne, zarówno dla pracowników, ale też nie uszkodziły często drogich sprzętów i elektronarzędzi. Aby ułatwić sobie pracę warto poznać ofertę wypożyczalni dostępnych na Rentools.pl. Znajdziesz tam windy budowlane, wynajem takiego sprzętu dzięki portalowi jest szybki i bardzo prosty. Winda budowlana umożliwia transport w pionie materiałów (i czasami ludzi) w sposób bezpieczny i w szybkim czasie.


Wypożyczenie windy dekarskiej czy budowlanej?

W zależności od rodzaju przeprowadzanych prac budowlanych możesz stosować kilka rodzajów wind. Standardowa współczesna winda budowlana jest lekką, wytrzymałą konstrukcją, zazwyczaj z zamontowanym silnikiem elektrycznym i określonym udźwigiem. Wciągarka budowlana to także rodzaj windy budowlanej, który posiada czasami pomost roboczy mogący pomieścić do dwóch taczek czy dużą paletę z materiałami budowlanymi.


Innym rodzajem windy budowlanej są windy dekarskie, które mogą służyć do transportu pionowego i poziomego. Wyciąg pochyły, bo tak też nazywa się windę dekarską, montowany jest za pomocą elementów szynowych zabezpieczonych nakrętkami. Służy tylko i wyłącznie do transportu materiałów, ludzie nie mogą się nią przemieszczać. Działanie windy dekarskiej oparte jest na napędzanym liniowo wyciągu pochyłym. Niektóre modele pozwalają podnosić materiały na prawnie 20 metrów wysokości.


Windy budowlane mogą przyjmować formę dźwigów budowlanych towarowych, które umożliwiają transport ludzi i towarów na wybraną wysokość. Specjalna platforma pozwala w bezpieczny sposób przemieścić ładunek, a ich konstrukcja jest stabilna i wytrzymała. Windy budowlane tego rodzaju często mają budowę modułową, co pozwala na dowolną ich konfigurację w zależności od potrzeb. Ich dużą zaletą jest fakt, że równocześnie może transportować ludzi i materiały, co znacząco przyspiesza prace.


Windy budowlane - wynajem się opłaca!

Pamiętaj, że operator windy powinien mieć uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego, a sama winda w większości przypadku musi podlegać badaniom UDT. Windy budowlane, niezależnie od modelu wyposażone są w szereg zabezpieczeń, które w znaczący sposób wpływają na podniesienie poziomu bezpieczeństwa, takich jak hamulce bezpieczeństwa, wyłączniki awaryjne czy wyłącznik krańcowy.


Portal Rentools.pl umożliwia znalezienie i porównanie ofert lokalnych wypożyczalni, które oferują narzędzia od renomowanych producentów, oczywiście w bardzo dobrym stanie technicznym. Dzięki temu masz pewność, że wypożyczony produkt spełnia Twoje wymagania, a także wysokie wymogi bezpieczeństwa, które musi spełnić winda budowlana. Dzięki wynajmowi nie martwisz się przechowywaniem nieużywanych sprzętów, a także regularnymi przeglądami i konserwacją, które są po stronie wypożyczalni.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem