Ogrodzenie tymczasowe na wynajem

Ogrodzenie tymczasowe: 24 wyników

Ogrodzenie tymczasowe na wynajem w Rentools.pl

Plac budowy jest miejscem, które pomimo swojego tymczasowego charakteru, często trwa długimi miesiącami, a nawet latami. Aby należycie zabezpieczyć miejsce wykonywania robót, a także zadbać o znajdujący się tam sprzęt budowlany i maszyny budowlane, powinieneś pomyśleć o zamontowaniu ogrodzeń tymczasowych. Wynajem ogrodzeń tymczasowych to dobre rozwiązanie, ponieważ umożliwia precyzyjne wyznaczenie granic placu budowany, zachowujący przy tym maksymalne poczucie prywatności.


Wynajem ogrodzenia tymczasowego na plac budowy

Warto pamiętać, że ogrodzenia tymczasowe muszą spełniać parametry techniczne określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2006 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych. Określono tam, że teren musi być ogrodzony przed rozpoczęciem prac budowlanych, tak aby dostęp do niego mieli tylko upoważnieni pracownicy. Minimalna wysokość ogrodzenia musi wynosić co najmniej 150 cm.


Wynajem ogrodzenia tymczasowego musi być poprzedzony kalkulacją, jak dużą powierzchnię musisz zabezpieczyć i w jaki sposób ma ogrodzenie ma go chronić. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów ogrodzeń tymczasowych. Główny podział rozróżnia ogrodzenia budowlane i barierki ochronne. Aby móc całkowicie wykorzystać potencjał i cieszyć się z produktu spełniającego Twoje wymagania, musisz dokładnie określić, czego oczekujesz w związku z wynajęciem ogrodzenia tymczasowego. Ogrodzenia tymczasowe zazwyczaj składają się z przenośnych elementów, które możesz dowolnie ustawiać, dopasowując je właściwie do każdego kształtu działki.


Ogrodzenia budowlane można znaleźć pod postacią paneli ażurowych lub paneli pełnych. Panele ażurowe to rodzaj ogrodzenia, przez który można zobaczyć, co dzieje się po drugiej stronie. Zazwyczaj mają szerokość 2,5 metra, wysokość można podzielić na niskie i wysokie. Panele pełne mają solidniejszą i trwalszą konstrukcję, przez co są niezbędne podczas budów “pod szczególnym nadzorem”. Bardzo popularnym rodzajem ogrodzeń tymczasowych są barierki ochronne, jednak rzadko są one wykorzystywane podczas prac budowlanych, zazwyczaj też nie spełniają wymogów prawnych. 

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem