Zbiorniki na wodę na wynajem

Zbiorniki na wodę na wynajem w Rentools.pl

Woda jest niezbędna nie tylko do życia, ale też jest niezbędna podczas każdego etapu wykonywania prac budowlanych. Nie zawsze istnieje możliwość bezpośredniego podłączenia się do sieci wodnej, więc należy przygotować się na taką ewentualność. Na portalu Rentools.pl znajdziesz zbiornik na wodę, czyli popularny mauzer, który w prosty i szybki sposób wypożyczysz z lokalnych wypożyczalni. Dzięki temu rozwiązaniu bez problemu będziesz mógł korzystać np. z agregatów tynkarskich czy innych sprzętów wymagających użycia wody do bieżącej pracy. Paletopojemnik, bo też można spotkać takie określenie, jest więc niezastąpiony w niektórych sytuacjach na placu budowy.


Mauzer - niezastąpiony na budowie

Zbiornik na wodę standardowo ma pojemność 1000 litrów i przeciętne wymiary 1,2 metra długości, szerokość i wysokość jeden metr. Są to lekkie i wytrzymałe pojemniki, wykonane z materiałów sztucznych (zazwyczaj z polietylenu). Dzięki zamontowanemu dystrybutorowi, istnieje możliwość łatwego podłączenia węża lub specjalnych akcesoriów przeznaczonych do tego typu rozwiązań. Zbiornik na wodę umieszczany jest na palecie, co pozwala na jego dowolne przestawianie za pomocą wózka widłowego.


Warto sprawdzić, czy wynajęty zbiornik na wodę posiada atesty i certyfikaty, takie jak certyfikat UE, który pozwala na składowanie i transporcie cieczy z grupy II-III/Y (czyli materiałów niebezpiecznych) lub kontenery IBC z atestem spożywczym. Jeśli potrzebujesz mauzera do przechowywania wody w celach przemysłowych, nie musisz wynajmować zbiorników na wodę z dodatkowymi normami. Zbiornik na wodę może być podłączony do rynny, co umożliwia zbieranie do niego deszczówki, co jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem.


Dodatkowe akcesoria mogą się przydać podczas użytkowania zbiornika. Wśród najpopularniejszych dodatków znajdują się kran-zawór czy zawór listkowy do zbiornika. Ważne są także łączniki IBC o różnych rodzajach gwintów. Zbiorniki na wodę mogę się różnić od siebie rodzajem palety, na którym są postawione: drewniane, metalowe lub plastikowe. Standardowo każdy mauzer posiada specjalną konstrukcję stalową, która chroni pojemnik przed ewentualnym uszkodzeniem, ale też umożliwia piętrowe układanie zbiorników.


Wypożyczalnie sprzętu budowlanego oferują zbiornik na wodę

Podczas szukania zbiornika na wodę musisz pamiętać o kilku faktach. Zbiornik na wodę nie powinien być starszy niż 7 lat, a materiał, z jakiego został wykonany, musi mieć dużą gęstość (HD-PE), która charakteryzuje się wyższą temperaturą topnienia wynoszącą 125 stopni Celsjusza oraz wyższą odpornością chemiczną. Dzięki tym wskazówkom będziesz mógł wybrać odpowiedni zbiornik na wodę, a także możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów w konkretnej wypożyczalni, którą znajdziesz na Rentools.pl.


Na większej budowie zwykle potrzebnych jest kilka zbiorników na wodę, więc w okresie nieużywania ich na budowie, musisz zagospodarować na nie miejsce magazynowe. Wynajem mauzera sprawia, że nie przejmujesz się ani przechowaniem ani standardowymi konserwacjami pojemników. Warto też zauważyć korzyści ekonomiczne - koszt zakupu nowego zbiornika to wydatek minimum kilkuset złotych, ale także ekologiczne, ponieważ zbiornik na wodę jest wielokrotnego użytku, a korzystanie z wypożyczalni umożliwia ciągłe jego wykorzystanie.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem