Frezarki do pni na wynajem

Frezarki do pni na wynajem w Rentools.pl

Gdy wytniesz drzewo w ogrodzie lub na działce, chcesz, aby pień, który po nim pozostał również został usunięty. Zrobisz to przy pomocy frezarki do pni, które w prosty sposób znajdziesz z ofert wypożyczalni z całej Polski na platformie Rentools.pl. Frezarki do pni na wynajem to specjalistyczne urządzenia ogrodnicze, które usuwają pień i korzenie pozostałe po wyciętych drzewach. Czasami można spotkać się z określeniem karczownik - jest to właśnie frezarka do pni.


Wynajem frezarki do pni - czy tylko dla profesjonalisty?

Frezarki do pni działają na zasadzie rozdrabniania pni na niewielkie cząstki (zrębki, wióry lub trociny) za pomocą tarczy tnącej. Zazwyczaj składają się z siłowników hydraulicznych, wprawiających w ruch tarcze, która często ma formę ząbkowanego ostrza. Dzięki ruchowi posuwistemu tarcza równomiernie podnosi się i opuszcza, w ten sposób rozdrabniając pień na małe kawałki, które można szybko i łatwo posprzątać.


Na rynku dostępne są także obrotowe frezarki do pni. Ze sposobu działania przypominają one wiertarki, ponieważ obracający się frez „wkręca” się w pień i rozdrabnia go na bardzo małe części. Frezarka tego typu opiera się na zasadzie wkrętu samogwintującego. Niszczona jest tylko część pnia i korzeni, ścięte drzewo obumiera, ponieważ nie może dalej puszczać pędów korzeniowych. Takie działanie pozwala zachować glebę w stanie prawie nienaruszonym, ponieważ pień i korzenie nie są wykopywane z gruntu.


W zależności od Twoich potrzeb i wymagań, na platformie Rentools.pl możesz wybrać spośród wielu modeli frezarki do pni na wynajem. Popularne są urządzenia na kołach i gąsienicach, ponieważ umożliwiają dotarcie w każdy teren, nawet trudny i pozornie niedostępny. Aby wybrać odpowiedni dla Ciebie sprzęt ogrodniczy, zwróć uwagę na moc silnika wynajętej frezarki do pni oraz jej wielkość. Pamiętaj, że prace z udziałem karczownika należą do bardzo głośnych, więc jeśli teren prac położony jest w obszarze zabudowanym, warto wziąć ten parametr szczególnie pod uwagę.

 

Wynajęcie frezarki do pni w prosty sposób

Rentools.pl umożliwia korzystanie z profesjonalnego i sprawdzonego sprzętu ogrodniczego, jakim są frezarki do pni na wynajem na korzystnych warunkach. Najlepsze lokalne wypożyczalnie sprzętu ogrodniczego umożliwiają pracę na maszynach od renomowanych producentów, a Ty nie musisz inwestować pieniędzy w zakup własnego urządzenia. Możesz też liczyć na pomoc doradców z wypożyczalni, którzy zawsze chętnie pomogą podczas wyboru wynajmu frezarki do pni, jaki i późniejszej eksploatacji.


Bezpieczeństwo pracowników to zawsze kwestia istotna. Pracując z wiórami i elementami tnącymi pamiętaj, żeby operator frezarki do pni zawsze nosił okulary ochronne, ochronniki słuchu i rękawice robocze. Ważne jest też prawidłowe dbanie o maszynę. Musi ona być właściwie serwisowana i regularnie sprawdzana, by praca nią wykonana była efektywna i bezpieczna.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem