Traki do drewna na wynajem

Traki do drewna na wynajem w Rentools.pl

Praca z drewnem to codzienność części posiadaczy ogrodów czy firm zajmujących się budową dachów, czy innych konstrukcji drewnianych. Materiał, jakim jest drewno, często wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, jakimi są traki do drewna. Przy pomocy traków można przecinać drewniane kłody na deski. Trak to specjalistyczna podpora, która pozwala zamontować np. pilarkę łańcuchową w stabilnej pozycji umożliwiającej wykonanie cięcia. Aby lepiej poznać, traki do drewna warto zajrzeć na Rentools.pl, gdzie swoje oferty wystawiają najlepsze wypożyczalnie z Twojej okolicy.


Traki do drewna do zadań specjalnych

Traki występują w czterech rodzajach. Traki łańcuchowe umożliwiają pracę w terenie ze względu na lekką budowę. Montuje się w nich pilarki łańcuchowe, które wykonują proces cięcia materiału. Traki do drewna ramowe mogą posłużyć do specjalistycznych prac, ponieważ mają możliwość ciąć do kilku desek jednocześnie. Obrabiany materiał musi wcześniej być ścięty z obu stron. Traki do dużych kłód przypominają traki łańcuchowe, są przeznaczone jednak do pracy z większymi kłodami. Traki taśmowe to chyba najpopularniejszy rodzaj traków.


Taśmowe traki do drewna to bardzo profesjonalne urządzenie. Również przypomina traki łańcuchowe, posiadają solidniejszą i stabilniejszą budowę niż tamten typ. Nie stosuje się w nich pilarek łańcuchowych, ale taśmowe głowice tnące z napędem elektrycznym lub spalinowym. Są bardzo wydajne i szybkie, a przy tym wytwarzają mniej odpadków. Nowoczesne urządzenia posiadają sterowniki, dzięki którym możesz dowolnie zaprogramować cięcie.


Aby wybrać optymalny sprzęt ogrodniczy dla siebie, zastanów się, jakie masz warunki i materiał. Warto też wziąć pod uwagę istotne parametry, takie jak waga urządzenia, łatwy montaż i wymiary kłód, które może obrabiać. Traki do drewna na wynajem muszą charakteryzować się odpowiednią efektywnością i jakością wykonania. Często istnieje możliwość dołożenia specjalnych elementów przedłużających, by umożliwić cięcie długich kłód.


Traki do drewna na wynajem to dobra inwestycja

Traki do drewna na wynajem to rozsądne rozwiązanie. Jest to sprzęt ogrodniczy należący do drogich inwestycji, zwłaszcza jeśli kupujesz go z zamontowaną już piłą łańcuchową czy głowicą tnącą. Wynajem jest więc opłacalny, nie musisz się martwić także o miejsce magazynowe. Traki do drewna na wynajem zazwyczaj są sporych wymiarów, więc potrzebują suchej i bezpiecznej powierzchni do przechowywania.


Aby praca przebiegała sprawnie i efektywnie, musisz zadbać o zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem prac musisz sprawdzić, czy wszystkie elementy są prawidłowo zamontowane, a wokół maszyny nie ma ludzi. Traki do drewna powinny stać na stabilnym i utwardzonym placu. Podczas pracy operator musi nosić okulary ochronne, słuchawki i rękawice robocze, a obrabiając suche drewno także maseczki ochronne.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem