Łuparki na wynajem

Łuparki: 35 wyników

Łuparki na wynajem w Rentools.pl

Jeśli masz w domu kominek lub Twoim źródłem ogrzewania może być drewno, spotkasz się na pewno z problemem łupania drewna na opał. Kupienie gotowych kawałków jest nieopłacalne ekonomicznie, jeśli potrzebujesz go w dużych ilościach, a tańsze drzewo jest zazwyczaj w całości, więc musisz je pociąć we własnym zakresie. Możesz wtedy skorzystać z łuparki do drewna na wynajem, którą znajdziesz na Rentools.pl, przez co szybko i efektywnie rozdrobnisz duże ilości drewna. Nie będziesz musiał korzystać z siekiery, a zaplanowaną pracę wykonasz w sposób całkowicie bezpieczny.


Wynajem łuparki do drewna ułatwiają pracę

W zależności od rodzaju napędu można wyróżnić łuparki do drewna hydrauliczne, łuparki do drewna elektryczne i łuparki do drewna spalinowe. Łuparka hydrauliczna jest bardzo mocna i wytrzymała, jednak stosunkowo wolna, Poradzi sobie jednak nawet z twardymi i dużymi częściami. Jeśli zależy Ci na cichej pracy to wybierz łuparkę elektryczną. Jeśli będzie charakteryzować się wysoką mocą to poradzi sobie z twardszymi elementami. Spalinowe łuparki są mocniejsze od elektrycznych, a także wytrzymalsze i trwalsze. Niestety są dosyć głośne.


Łuparki do drewna w różny sposób mogą rozłupywać obrabiane drewno. Model hydrauliczny wykorzystuje działanie prasy, czyli wywiera nacisk, który powoduje pęknięcie drewna. Łuparki do drewna świdrowe (czasami zwane ślimakowymi) wkręcają się w kawałek drewna, czego skutkiem jest rozłupanie go na mniejsze elementy. Istnieją także łuparki do drewna pionowe, czyli przeznaczone do długich drewnianych pali.


Kinetyczne łuparki do drewna to urządzenia oparte o system kół zamachowych. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, ponieważ maszyna automatycznie cofa mechanizm dociskający po wykonanej pracy. Aby praca przebiegała bez zakłóceń musisz, pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Okulary ochronne, ochraniacze słuchu i rękawice są niezbędne podczas wykonywania pracy związanej z obróbką drewna. Odpryskujące drzazgi są szczególnie niebezpiecznie, więc powinno się ubierać także długie spodnie i rękawy oraz zakryte obuwie robocze.


Wynajem łuparki to mądry wybór

Pamiętaj, że wybierając łuparki na wynajem musisz opierać się na zasadniczych cechach sprzętu. Najważniejszymi parametrami są siła nacisku, wymiary łupanej kłody, napięcie zasilające, waga urządzenia, prędkość obrotowa czy emitowany hałas podczas prac. Dzięki rozsądnemu wyborowi wynajem łuparki do drewna znacznie ułatwi planowe pracę!


Aby wybrać łuparki na wynajem, które spełnią wszystkie Twoje wymagania, powinieneś spojrzeć na znane marki maszyn ogrodniczych. Na Rentools.pl znajdziesz bogatą ofertę ze sprawdzonych wypożyczalni z całej Polski, które oferują sprzęt renomowanych producentów. Otrzymasz dzięki temu produkt w korzystnej cenie, atrakcyjnych warunkach i odpowiednio serwisowany przez doświadczonych pracowników.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem