Siewniki na wynajem

Siewniki: 62 wyników

Siewniki na wynajem w Rentools.pl

Regularne nawożenie nasion to podstawa pięknego trawnika. Aby móc cieszyć się nim dłużej podczas czasu wolnego, warto skrócić sobie czas poświęcony na obowiązkowe prace związane z trawnikiem. Siewniki ogrodowe pomogą Ci z wysiewem trawy, a także obsadzania donic. Są niezastąpione podczas nawożenia trawy, ale też mogą pomóc podczas czynności związanych z rozsypywaniem piasku na oblodzone chodniki. Portal Rentools.pl gromadzi oferty sprzętu ogrodniczego z całej Polski i daje możliwość porównania wybranych przez Ciebie modeli, żebyś mógł wynająć siewniki jak najlepiej dostosowane do Ciebie.


Wynajem siewnika ogrodowego - pomocne narzędzie w pracach pielęgnacyjnych

Siewniki pomagają w równomiernym rozsianiu ziaren lub nawozu na wybranej powierzchni. Ich użycie gwarantuje szybsze i łatwiejsze wykonanie zaplanowanych prac ogrodniczych. Siewniki ogrodowe możesz stosować podczas nawożenia nawozów naturalnych, jak i mineralnych. W zależności od powierzchni terenu, który chcesz obsiać, wybierz odpowiadający Ci siewnik. Ich działanie opiera się na ruchu obrotowego mechanizmu bębenkowego, który ułatwia prace siewne.


Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów siewników. Urządzenia możesz podzielić na siewniki mechaniczne, siewniki pneumatyczne i siewniki ręczne. Do większych obszarów polecane są narzędzia mechaniczne i pneumatyczne, wykorzystywane są często przez rolników. Innym podziałem jest wyróżnienie siewników jedno- i dwutalerzowych. Jednotarczowe modele idealnie nadają się do niewielkich ogrodów, często zamontowane mają wygodne kółka. Siewnik dwutalerzowy to profesjonalny sprzęt rolniczy, zazwyczaj montowane do ciągników.


Można też spotkać podział na ręczne siewniki i siewniki punktowe. Siewniki ręczne to bardzo wydajne sprzęty. Zbudowane są z kół, pojemnika i uchwytu, dzięki któremu w łatwy sposób możesz prowadzić urządzenie. Mają dostępne różne dodatkowe opcje wyposażenia typu bieg jałowy (siewnik rozsiewa materiał tylko podczas jazdy do przodu) lub regulację pracy dozownika. Istnieją również siewniki taczkowe ręczne, z uchwytem (nie mają kół, trzyma się je w rękach, ten model może być zasilany bateriami AA). Punktowe siewniki to niewielkie urządzenia, które dają możliwość precyzyjnego wysiewu pojedynczego ziarna.


Siewniki na wynajem - to się opłaca

Trawnik, jak już zasiejesz, to musisz nawozić i to najlepiej dobrej jakości nawozami i równomiernie go rozmieszczać. Ręczny siew nawozu nie gwarantuje, że nie będziesz mieć miejsc z większą ilością materiału niż obok. Dlatego by w przyszłości uniknąć ciemnych smug trawy lub pustych miejsc na bujnym trawniku, powinieneś poznać ofertę wynajmu siewników ogrodowych i nie tylko na Rentools.pl. Wypożyczalnie ogrodnicze oferują sprzęt przeznaczony do profesjonalnych prac ogrodniczych, jak i przydomowych ogródków, więc każdy znajdzie coś dla siebie.


Siewniki na wynajem pozwalają bardzo precyzyjnie dawkować nawozy, a współczesne rozwiązania jeszcze ułatwiają tą pracę. W dużych siewnikach (np. rolniczych) stosuje się systemy GPS i automatyczne wagi. Można określić dawkę nawozu na hektar i komputer automatycznie programuje maszynę, by spełniała Twoje wymagania. Nowoczesne siewniki na wynajem mogą też dostosować szerokość rozsiewania do kształtu obsiewanego pola, co ułatwia prace na nieregularnych powierzchniach.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem