Podkaszarki/Wykaszarki na wynajem

Podkaszarki/Wykaszarki: 104 wyników

Podkaszarki/Wykaszarki na wynajem w Rentools.pl

Niedostępne części ogrodu, np. narożniki, fragmenty przy ścianach lub elementach małej architektury potrafią dać w kość pod kątem dbania o nie. Zazwyczaj są tak trudno dostępne, że tradycyjna kosiarka nie da sobie z nimi rady. Podkaszarki to sprzęt, który z łatwością sobie poradzi z trudnymi zakamarkami, a na Rentools.pl będziesz mógł wybrać narzędzie skrojone na Twoje potrzeby. Wykaszarki, bo tak też nazywa się podkaszarki, nie są przeznaczone do wykonywania długich prac (kosa spalinowa radzi sobie świetnie z takimi zadaniami na dłuższy czas).


Wynajem podkaszarki to dobra opcja

Możesz spotkać się z kilkoma rodzajami wykaszarki. Najpopularniejszy podział obejmuje podkaszarki elektryczne, podkaszarki akumulatorowe i podkaszarki spalinowe. Do specjalistycznych zadań przeznaczona jest boczna podkaszarka. Jest to właściwie sporej wielkości maszyna wymagająca podłączenia jej do ciągnika. Pamiętaj, żeby dobrać typ wykaszarki do swoich wymagań i warunków panujących w ogrodzie czy na działce, by spełniła wszystkie Twoje wymagania.


Podkaszarki na wynajem typu elektrycznego są lekkie i bardzo łatwe w obsłudze, zazwyczaj mają niewielką moc, więc mogą nie poradzić sobie z dużymi zaroślami. Muszą mieć stałe podłączenie do gniazdka elektrycznego, co powoduje ograniczenia w użytkowaniu. Akumulatorowe podkaszarki na wynajem to dobra opcja na pracę bez użycia kabla. Naładowany akumulator powinien dać radę skosić trawnik o powierzchni do 500 m² na jednym ładowaniu (pojemność 1,5 Ah). Podobnie jak wykaszarka elektryczna, może mieć problem z większymi chwastami.


Spalinowa podkaszarka na wynajem to bardzo popularny wybór osób zajmujących się ogrodnictwem. Mają wbudowane silniki o bardzo dużej mocy (do 2,2 KM) i większą średnicę cięcia. W głowicy tnącej, w zależności od modelu, umieszczona jest żyłka lub tarcza tnąca. Wykaszarka tego typu jest jednak cięższa i głośniejsza niż pozostałe rodzaje, dlatego też do jej używania konieczne jest założenie specjalnych szelek i pasa, które odciążą ręce operatora i ochronniki słuchu.


Wynajem wykaszarki - dlaczego warto?

Koszenie trawy to praca sezonowa, więc warto zadać sobie pytanie, czy na pewno potrzebujesz kupić sprzęt ogrodniczy, który będzie część roku leżał nieużywany w magazynie. Rentools.pl daje Ci możliwość znalezienia i porównania ofert wynajmu podkaszarek w momencie, kiedy jej na pewno będziesz używał. Wypożyczalnie sprzętu ogrodniczego też chętnie pomogą Ci podczas wyboru narzędzi, które Cię interesują.


Kwestia bezpieczeństwa to istotny temat. Zwróć uwagę na kilka szczegółów, które pomogą zachować odpowiedni poziom zabezpieczeń. Kabłąk ochronny to mały element zamontowany przy głowicy koszącej podkaszarki, który pomoże Ci zachować odpowiednią odległość głowicy od krawężników czy pni drzew. Warto pamiętać, że praca z mokrą trawą potrafi dużo bardziej obciążyć silnik niż suche rośliny.

Jak to działa?

Rentools to prosta wyszukiwarka narzędzi, zrzeszająca wiele wypożyczalni w całej Polsce

Ikona wyszukaj narzedzia
1
Wyszukaj
narzędzia
Ikona zarezerwuj termin
2
Zarezerwuj
termin
Ikona odbierz sprzet
3
Odbierz
i ciesz się sprzętem