Minikoparka, usługi minikoparką, wynajem minikoparki – Sprawdziliśmy frazy, jakie były wyszukiwane w 2021 roku

Dodane 02 stycznia 2022

Prowadzisz wynajem minikoparki lub świadczysz usługi minikoparką? Koniec roku to czas na podsumowanie starego roku i analizę jakie frazy w Google były wyszukiwane najczęściej przez użytkowników. Prezentowane dane opierają się na dostępnych narzędziach które dostarcza sam Google.

Ile osób szuka sprzętu budowlanego na wynajem w Internecie?

Do analizy wybraliśmy 10 fraz, które były wyszukiwane przez osoby prywatne, jak również firmy w największej z wyszukiwarek Internetowych, czyli Google. Zebrane liczby to średnia wartość miesięczna – warto pamiętać, że dane frazy w poszczególnych miesiącach mogły być wyszukiwane częściej. Przedstawiamy dziesięć fraz, które zostały przez nas sprawdzone:

  1. minikoparka
  2. usługi minikoparką
  3. usługi koparko ładowarką
  4. usługi koparką
  5. wynajem koparki
  6. wynajem minikoparki
  7. minikoparka wynajem
  8. wynajem koparki bez operatora
  9. koparka wynajem
  10. wypożyczalnia minikoparki

Poniżej prezentujemy dane roczne:

Raport wyszukań dla usług wynajmu minikoparki
Dane pochodzą z Planera Słów Kluczowych

Dodatkowo, w tabeli pokazana została zmiana procentowa w ostatnich 3 miesiącach, jak również zmiana do roku poprzedniego. Co jest zaskakujące, w samej zmianie z roku poprzedniego to fakt, iż ilość zapytań o wynajem koparki zmalała o 19%. Natomiast frazy minikoparka wynajem wzrost o 22%, wynajem koparki bez operatora wzrost o 50%. Rekordową frazą z największym przyrostem do 2020 r. to wypożyczalnia minikoparki, która osiągnęła wzrost aż o 136%!

Ilość wyszukań dla minikoparki i koparki

Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym frazom i przeanalizujmy je pod kątem ilości zapytań w poszczególnych okresach w Internecie.

Minikoparka — średnia miesięczna wartość wyszukiwania wynosi 27 100. Fraza minikoparka notowała wzrost od lutego do kwietnia gdzie właśnie w kwietniu osiągnęła rekordową ilość wyszukiwań wynoszącą 40 500.

Usługi minikoparką — wartość średnia zapytań 2 900. Fraza usługi minikoparką zaczyna wzrost od lutego do kwietnia. W kwietniu wynik 3 600, który utrzymuje się w maju, spadek w czerwcu i kolejny wzrost w lipcu, aż do września z tą samą liczbą 3 600.

Usługi koparko ładowarką — średnia miesięczna 2 900. Ciężki sprzęt potrzebny jest już od początku roku i od samego stycznia usługi koparko ładowarką zaczynają być wyszukiwane w Internecie, gdzie w marcu ilość zapytań o frazę usługi koparko ładowarką wynosiła 4 400 – niestety tu jest spadek dość duży, aż do sierpnia.

Usługi koparką — miesięczna średnia ilość zapytań wynosiła 2 900. Wzrost frazy usługi koparką od lutego do maja z ilością wyszukiwań 4 400 w maju delikatny spadek i utrzymanie się wyniku do października.

Wynajem koparki — średnia miesięczna 1 600. Fraza wynajem koparki wzrost od lutego, w marcu 1 900 zapytań mniejsza ilość pojawi się od maja do lipca. Biorąc pod uwagę, iż fraza wynajem koparki straciła o 19% do poprzedniego roku i tak jest lepszym wynikiem, niż wynajem minikoparki.

Wynajem minikoparki — średnia 1 300. Zapytań zaczyna się pojawiać więcej od lutego do kwietnia z wynikiem kwietniowym 1 900. Fraza wynajem minikoparki do czerwca spadek do średniej wartości i utrzymanie jej do października.

Minikoparka wynajem — ilość średnia zapytań 1 000. Fraza minikoparka wynajem w styczniu zaczyna wzrost od 480 do kwietnia i maja ze średnią miesięczną 1 600 od czerwca przez okres wakacyjny stała liczba zapytań, która maleje od września.

Wynajem koparki bez operatora — średnia ilość miesięczna wyszukiwań 720. Fraza wynajem koparki bez operatora w marcu osiągnęła ilość wyszukiwań 880.

Koparka wynajem — średnia ilość zapytań 390. Fraza koparka wynajem ilość wyszukiwań wzrasta od lutego gdzie w kwietniu i maju osiąga wynik 480.

Wypożyczalnia minikoparki — średnia miesięczna wartość wyszukiwania wynosi 210. Fraza wypożyczalnia minikoparki najczęściej wyszukiwana jest we wrześniu. Średnia zapytań w tym miesiącu to 390.

Podsumowanie

Większość analizowanych fraz, o których wspominamy, zaczyna być wyszukiwana częściej już od lutego. Kwiecień oraz maj są w większości fraz miesiącami, w których najwięcej użytkowników szuka minikoparki lub koparki do wynajęcia. Dlatego też, warto jest dobrze wykorzystać okres styczniowy na nowy sezon. Warto zadbać o swoje maszyny, wykonując ich naprawy i serwis, aby w nowym okresie były jak najbardziej wydajne. Kolejna kwestia, to przygotowanie się na pozyskiwanie nowych zleceń. Przypominamy, iż dobrym miejscem na pozyskiwanie zleceń jest portal rentools.pl, który gromadzi wypożyczalnie sprzętu i maszyn budowlanych w jednym miejscu. Portal stanowi również miejsce dla usługodawców, świadczących wynajem minikoparki czy wynajem koparki. Rentools.pl jest darmowym portalem, gdzie jeśli świadczysz usługi wynajmu minikoparki lub wynajmu koparki, możesz założyć darmowe konto i pozyskiwać kolejne zlecenia.