10 powodów, dla których warto wypożyczać sprzęt budowlany

Dodane 14 sierpnia 2021

Efektywne prace budowlane wymagają dostępu do profesjonalnego, odpowiednio dobranego sprzętu. Na szczęście nie trzeba go kupować, aby z niego skorzystać, ponieważ istnieją wyspecjalizowane wypożyczalnie urządzeń budowlanych. Czy warto korzystać z ich usług? Zdecydowanie tak! Poniżej znajdziesz aż 10 argumentów, które tego dowodzą

Atrakcyjna cena

Zazwyczaj sprzęt budowlany jest potrzebny jednorazowo, do wykonania konkretnych prac. Tym samym inwestowanie w niego na tak krótki, incydentalny użytek nie ma sensu, po prostu się nie opłaca. Tymczasem za wynajem nie płaci się tak dużo jak za zakup narzędzi i urządzeń, więc oszczędności finansowe są realne i odczuwalne. Poza tym warto wspomnieć o atrakcyjnych, niższych cenach przy okazji dłuższego okresu wynajmu lub większej ilości sprzętu. Wówczas klienci wypożyczalni mogą liczyć na indywidualne warunki umowy.

Wysoka jakość

Wypożyczalnie dysponują starannie wyselekcjonowanym, markowym sprzętem od sprawdzonych dostawców. Te najlepsze dysponują parkiem maszyn maksymalnie 3-letnich, tyle wynosi bowiem standardowy okres leasingu. Sprzęt w wypożyczalniach podlega też regularnym, autoryzowanym serwisom. W interesie firm oferujących wynajem jest dbałość o bezpieczeństwo i wydajność wyposażenia, które oferują, dlatego otrzymujesz do dyspozycji urządzenia sprawdzone i wyselekcjonowane pod kątem jakości.

Elastyczna współpraca

W zależności od rodzaju sprzętu można go wypożyczyć nawet na kilka godzin, co daje bardzo dużą wygodę użytkowania. Rzecz jasna dłuższy okres, np. kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu dni, jest po prostu kwestią indywidualnych ustaleń oraz ceny. Wypożyczalnie dostosowują się do potrzeb klienta, a przechowywanie przez klienta sprzętu dłużej, niż jest to koniecznie, nie wchodzi w rachubę, bo można go zwrócić wcześniej.

Profesjonalne wsparcie

Właściciele i pracownicy wypożyczalni doskonale orientują się w rynkowych realiach, znają najnowsze trendy technologiczne i mają porównanie, jak działa sprzęt konkretnych producentów. Tym samym są dobrymi, fachowymi doradcami i ułatwiają wynajem dostosowany do Twoich potrzeb, możliwości i oczekiwań. To samo dotyczy kwestii technicznych i pomocy z obsługą sprzętu. Jeśli martwisz się, że nie masz doświadczenia w korzystaniu z wybranych urządzeń, pracownicy wypożyczalni z pewnością udzielą rad, które ułatwiają wykonywanie prac.

Szeroki wybór

Niewątpliwą zaletą wiodących wypożyczalni jest szeroki wybór profesjonalnego sprzętu budowlanego. Dzięki temu bez problemu możesz skorzystać z podręcznych urządzeń, jak np. wiertarka udarowa, ale i dużych, bardzo drogich maszyn, np. koparka. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz sprzętu do drobnego remontu, czy dużej inwestycji budowlanej, w każdej sytuacji znajdziesz ofertę na miarę swoich potrzeb. Warto przy tym zaznaczyć, że niektóre wypożyczalnie specjalizują się w wąskiej dziedzinie.

Opcja transportu

Potencjalnym problemem związanym z zakupem sprzętu budowlanego i maszyn jest koszt oraz trudność logistyczna w ich przewozie. Z tego względu wypożyczalnie oferują klientom transport specjalnymi pojazdami, dopasowanymi do gabarytu i rodzaju sprzętu. Opcja transportu jest najczęściej dodatkowo płatna, ale warto z niej skorzystać, gdy nie ma się dostępu do własnego pojazdu.

Oszczędność miejsca

Gdy decydujesz się na zakup sprzętu budowlanego, oznacza to zarówno konieczność poniesienia kosztów, jak i znalezienia wolnej przestrzeni na przechowywanie urządzeń czy maszyn, co zazwyczaj stanowi duży problem, szczególnie w przypadku urządzeń o większych gabarytach. Rozwiązaniem jest zatem wynajem, ponieważ to po stronie wypożyczalni leży ich przechowywanie. Oszczędzasz miejsce, nie martwisz się kwestiami logistycznymi i po prostu odczuwasz kolejną korzyść z podjętej decyzji.

Nieprzerwane prace

Jeżeli w trakcie wykonywania prac budowlanych zabraknie prądu (np. z powodu awarii), nie muszą być one wstrzymywane. Wystarczy wypożyczyć agregat prądotwórczy, który rozwiązuje problem i zapewnia stały dostęp do energii elektrycznej. Ewentualne awarie urządzeń i maszyn także nie muszą być powodem do zatrzymania prac – wypożyczalnia może przecież dostarczyć sprzęt zastępczy.

Pomoc operatora

Niektóre maszyny, jak np. koparki, wymagają profesjonalnej obsługi. Wypożyczalnie oferują zatem możliwość wynajmu sprzętu wraz z operatorem, który ma niezbędne doświadczenie i wie, jak go obsługiwać, bo robi to na co dzień. Dowiedz się, które wypożyczalnie oferują tego typu usługi i skorzystaj z nich, jeśli chcesz wykonać czynności wymagające wsparcia operatora maszyny.

Dodatkowe wyposażenie

Warto zauważyć, że wiele wypożyczalni oferuje szeroki wybór nie tylko sprzętu, ale również innych urządzeń czy konstrukcji przydatnych na budowie, takich jak np.:

  • przenośnych toalet typu Toi-Toi,
  • kontenerów sanitarnych i biurowych,
  • ogrodzeń,
  • elementów monitoringu i ochrony.

Skoro w trakcie realizacji inwestycji decydujesz się na wynajem sprzętu, wygodne i opłacalne jest kompletne wyposażenie w ramach jednej umowy.

Podsumowanie

W ramach swoistego podsumowania należy podkreślić, że wynajem sprzętu jest bardzo uproszczoną procedurą, przyjazną nawet dla niedoświadczonych klientów. Wystarczy jedynie:

  • wnieść kaucję zgodną z cennikiem,
  • potwierdzić tożsamość jednym lub dwoma dokumentami,
  • podpisać umowę wynajmu,
  • podpisać protokół zdawczo-odbiorczy.

Pamiętaj, aby przed odbiorem i zdaniem sprzętu dokładnie sprawdzić jego stan i ewentualnie skorzystać z możliwości odnotowania swoich uwag na protokole.